مطالب میجیک

مدیریت ۴۲۰ حوزه علمیه خواهران برعهده خانم‌ها است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور رئیس حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور امروز در نشست خبری حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: در سال 1996 مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران از مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران جدا شد. در باره به طور خاص برای ویژگی ها و شرایط زنان.

وی افزود: حوزه علمیه برادری در ابتدا سیستم آموزشی برادرانه را زمانی که هیچ مدرس و مدرک رسمی نداشت ، تکرار می کرد ، اگرچه حوزه علمیه الزهرا (س) با تأکید بر رهبران برجسته انقلاب در قم تشکیل شد ، اما نظام آموزشی جای مناسبی نداشت “

روسای حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور می گویند تفکیک حوزه های علمیه خواهران از سمینارهای خواهران بهترین ارزش و قیمت را برای خواهران فراهم می کند.

وی ادامه داد: تأمین سیستم آموزشی برادران در حوزه علمیه اصلی خیلی اینها نکاتی است که بر انقلاب و رهبران آن نیز تأکید دارد.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به اینکه در 25 سال گذشته 500 سمینار آموزشی تشکیل و افتتاح شده است ، اظهار داشت: از 4200 مرکز در سطح دو و بقیه در سطح سه یا چهار هستند.

رئیس سمینارهای خواهران سراسر کشور با تأکید بر اینکه در جهت ایجاد مرکز مدیریت سمینارهای حوزه علمیه اقدامات در حال انجام است ، اظهار داشت: اولین و مهمترین وظیفه مرکز مدیریت توانمند سازی خواهران اداره مدارس است. از مجموع 6000 معلم در سمینار خواهران ، 5000 نفر شامل زنان بودند.

وی افزود: به استثنای استان خراسان که مستقل است ، در 28 استان دفاتر نمایندگی مدیریت مرکزی فعال شده اند که هر یک دارای چهار نماینده و یک مدیر کل است که در این بین به جز نمایندگان اداری و مالی ، همه زنان.”

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور اظهار می دارند: اصل خیلی مأموریت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در طول سال فراهم آوردن فرصت برای مشارکت زنان در بخشهای مدیریت ، آموزش و آموزش بود.

رئیس حوزه های علمیه و خواهران در همه کشورها درباره رشته علمی پرستار سمینار گفت: قانون خانواده ، مطالعات زنان مسلمان ، زیارت تبلیغی ، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی ، آموزش فرزندان و نوجوانان به عنوان برخی از رشته های زنان .

وی درباره ساختمان حوزه علمیه خواهران گفت: از مجموع 500 ساختمان سمینار ، 260 ساختمان برای خواهران از بدو تأسیس ساخته شده و بقیه نیز خریداری یا اهدا شده اند.

دکمه بازگشت به بالا