مطالب میجیک

لایحه ارتقای امنیت زنان برگرفته از جایگاه بانوان در خانواده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمدباقر قالیباف عصر دیروز (دوشنبه ۸ فروردین) در جلسه بررسی لایحه پیشگیری از آسیب به زنان و ارتقای ایمنی در برابر بدرفتاری که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی و نمایندگان بهداشت و درمان برگزار شد. ، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و کمیسیون قضایی و حقوقی و مسئولان نهادهای ذیربط و دفتر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، گفتند: خوشحالم که این جلسه و جمعی از دوستان برگزار شد. از 4 کمیسیون و کمیسیون اجتماعی دیگر مرتبط با بحث لایحه جلوگیری از آسیب دیدگی زنان و افزایش امنیت در جلسه حضور جنابعالی قدردانی می کنم، من نیز سعی کردم در جلسه اول حضور داشته باشم تا بتوانیم این مهم را با دقت و تاثیر بیشتری انجام دهیم. هماهنگی

قالیباف با بیان اینکه وظیفه خود است از تمامی نمایندگانی که جنبه کلی این لایحه را با صدای قاطع و خوش به تصویب رساندند تشکر و قدردانی کند، گفت: این لایحه یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب است که پس از سه بار محقق شد. دهه ها و حتی در جلسه ای که سه ماه پیش با یک خانم بود، صراحتاً بخشی از این مشکل را بیان کردند.

رئیس شورای اسلامی هشدار داد: این موضوع عملا از اردیبهشت 1400 در دستور کار مجلس قرار گرفت، البته اگر به سوابق برگردید، سوابق بررسی این لایحه به دهه ها قبل برمی گردد که الحمدلله. در مجلس 11 به این نتیجه رسیدند که برای کمیسیون اجتماعی جا دارد که نتیجه بگیرد با تشکر از این لایحه.

وی با بیان اینکه در تهیه و بررسی لایحه زنان به موضوع تحکیم خانواده توجه شده است افزود: در بررسی این لایحه تلاش شده تا مطابق با رویکرد و موضع رهبرانقلاب نسبت به زنان و مسائل اساسی خانواده باید رعایت شود و تجربه گذشته نشان می دهد که زنان به دلیل اینکه ارکان خانواده هستند مورد حمایت قرار می گیرند.

رئیس قوه مقننه کشورمان با تاکید بر اینکه این لایحه در واقع حاصل نگاه هایی است که باید در جامعه وجود داشته باشد تا به تحکیم خانواده منجر شود، افزود: البته موضوع زن به عنوان یک مخاطب مهم باید. در برنامه هفتم مورد توجه جدی قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مرکز پژوهش های اسلامی قم و مرکز پژوهش ها باید مانند زمان تدوین این لایحه در کمیسیون نیز حضور جدی داشته باشند و بررسی این لایحه با دقت انجام شود. آنها باید واقعاً مصیبت زنان را در نظر بگیرند و امنیت آنها را در برابر اعمال شیطانی افزایش دهند، به طوری که همه جوانب این کار باید با پختگی و دقت انجام شود و به ویژه از کسانی که در حوزه زنان متخصص و متخصص هستند استفاده شود. و من باید تاکید کنید که بسیاری از فعالان زن و مرد در خط مقدم انقلاب و عرصه زنان که حرف جدی دارند باید شنیده شوند و از این فرصت استفاده کنیم تا اگر نقطه ضعفی در این لایحه وجود دارد آن را برطرف کنیم. با بررسی دقیق انشالله

دکمه بازگشت به بالا