مطالب میجیک

فراخوان ایده روایت زن شهید/ الگو سازی از زنان شهید و ایثارگر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی متین پور رئیس اداره کل فرهنگی و ترویجی بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست خبری با درخواست ایده شهدای زن روایتگر. اعلام: با توجه به بیانات رهبری بر اساس الگوی زن سوم و راه زنان در انقلاب اسلامی، الگوسازی در جامعه ضروری است.

وی با اشاره به وجود 17 هزار زن شهید و قربانی در انقلاب اسلامی گفت: صبحگفت: به دنبال ایجاد نمادها و الگوهای زنان شهید و ایثار هستیم و این فراخوان کاری جدید و دور شدن از کلیشه های قدیمی است.

متین پور گفت: در این فراخوان 20 میلیون تومان به برندگان 6 طرح برتر پرداخت می شود. که به خواست خدا الگوی ممتازی برای جهت گیری حرکت جامعه و هدف انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی از تخصیص اعتبار حدود 5 میلیاردی برای حمایت از اجرای ایده های انتخاب شده در کمیسیون خبر داد و گفت: این اعتبار برای جذب ایده های خوب و اجرای آنها است.

همچنین فرحروز فاتحی، مدیرعامل بنیاد آیات ایثار و دبیر اجرایی این فراخوان با اشاره به 7 هزار و 365 شهید، 8 هزار و 917 جانباز و 67 زن آزاده در دفاع مقدس، گفت: فراخوان از 13 بهمن آغاز می شود. و تا 14 مارس ادامه دارد و در 22 اسفند به پایان می رسد.

وی گفت: هدف اصلی این برنامه حفظ فرهنگ ایثار است به روز رسانی این موضوع است.

فتحی خاطرنشان کرد: فیلم، گرافیک، عکاسی، کمپین های تبلیغاتی، شعر و داستان کوتاه و بلند از جمله موضوعاتی است که علاقه مندان به این فراخوان می توانند انجام دهند.

دبیر اجرایی این فراخوان گفت: انسیه شاه حسینی، بادران و یزدان پناه از داوران بخش فیلم و فیلمنامه نویسان فراخوان ایده روایی شهدای زن هستند.

دکمه بازگشت به بالا