برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی پاکشوما

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما میتواند مربوط به پریز برق یا دوشاخه برق ظرفشویی باشد. همچنین امکان دارد سیم کشی و برد الکترونیک دستگاه آسیب دیده باشد. علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی پاکشوما میتواند وجود شی خارجی مثل هسته خرما ، پوست پسته ، خلال دندان و …  داخل پمپ تخلیه دستگاه و یا خراب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی پاکشوما باشد. احتمال خرابی سیم کشی و قطع شدن اتصالات نیز وجود دارد.

ماشین ظرفشویی پاکشوما صدای غیرطبیعی می دهد

صدای غیرطبیعی ماشین ظرفشویی پاکشوما میتواند مربوط به خرابی موتور شستشو (جت پمپ) ماشین ظرفشویی پاکشوما یا وجود شی خارجی داخل پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی پاکشوما باشد که نیاز به بررسی توسط تعمیرکار متخصص دارد.

ماشین ظرفشویی پاکشوما ظروف را خشک نمی کند

علت خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی پاکشوما میتواند مربوط به اتمام مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی پاکشوما یا خرابی جاپودری ماشین ظرفشویی پاکشوما ، خراب شدن فن خشک کن ماشین ظرفشویی پاکشوما ، گرم نشدن آب توسط المنت و مشکلاتی از این قبیل باشد.

آب وارد ماشین ظرفشویی پاکشوما نمیشود

مسدود شدن فیلتر شیربرقی ماشین ظرفشویی پاکشوما ، تا خوردگی شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی پاکشوما ، خراب شدن شیربرقی شلنگی ماشین ظرفشویی پاکشوما ، بسته بودن شیر آب ورودی دستگاه یا پایین بودن فشار آب منزل از عواملی هستند که ممکن است باعث به وجود آمدن این ایراد شوند.

دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما | علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی دوو

ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز نمی شوید

علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی پاکشوما به عوامل متعددی بستگی دارد. فاسد بودن یا غیر استاندارد بودن قرص و مواد شوینده ، تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی ، تمام شدن مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی ، کثیف بودن فیلترهای کف ماشین ظرفشویی پاکشوما ، گرم نشدن آب توسط المنت ماشین ظرفشویی پاکشوما ، خراب شدن موتور تقسیم آب ماشین ظرفشویی پاکشوما و گرفتگی و مسدود شدن آبفشان های ماشین ظرفشویی پاکشوما را میتوان از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار در تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی پاکشوما دانست.

ماشین ظرفشویی پاکشوما نشتی آب دارد

نشتی آب در ماشین ظرفشویی پاکشوما میتواند مربوط به پارگی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی پاکشوما یا اتصالات مربوط به شیر آب باشد. همچنین ممکن است اتصالات درونی ماشین ظرفشویی پاکشوما مثل لگنچه ، جت پمپ ، ایرگاید و یا کابین دچار نشتی گردد که در صورت نشتی داخلی ماشین ظرفشویی پاکشوما ارور داده و کارکرد دستگاه متوقف میگردد.

درب ماشین ظرفشویی هنگام باز شدن رها میشود

علت رها شدن درب ماشین ظرفشویی پاکشوما پارگی بند لولا و یا خرابی لولاها میباشد. در صورت رفع نشدن این ایراد میتواند موجب تاب برداشتن درب و لولاهای ماشین ظرفشویی پاکشوما شده و دستگاه دچار نشتی آب گردد.

آب داخل ماشین ظرفشویی پاکشوما گرم نمی شود

ماشین ظرفشویی پاکشوما باید به شیر آب سرد وصل شده و آب داخل دستگاه توسط المنت گرم گردد. وصل کردن ماشین ظرفشویی پاکشوما به شیر آب گرم میتواند باعث خرابی ظرف نمک و اتصالات درونی دستگاه گردد. علت گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی پاکشوما میتواند مربوط به خرابی مجموعه المنت ، ترمیستور ، سوییچ اطمینان هیتر و برد الکترونیکی دستگاه باشد که نیاز به بررسی و رفع ایراد توسط تکنسین متخصص میباشد.

چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نمی شود

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی پاکشوما اتمام نمک داخل مخزن نمک ماشین ظرفشویی پاکشوما میباشد. شما باید در هنگام شارژ کردن مخزن نمک ماشین ظرفشویی پاکشوما حدود 1 کیلوگرم نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را داخل مخزن ریخته و مقداری آب داخل مخزن بریزید تا از آن سرریز کند ؛ سپس با کمک یک قاشق چوبی یا پلاستیکی بلند نمک های داخل مخزن را کمی هم بزنید تا نمک ها به خوبی داخل ظرف نمک پخش گردد. بعد از انجام این کار یک بار دستگاه را بدون ظرف روی یک برنامه یک ساعته راه اندازی کنید.

در سال‌های گذشته، ماشین‌های ظرفشویی خود را به‌عنوان دستگاهی بسیار مهم برای خانواده‌های مختلف تثبیت کرده‌‌اند؛ که جای تعجب ندارد. از این گذشته، استفاده از ماشین‌های ظرفشویی در برند محبوب مانند پاکشوما بسیار آسان و راحت بوده و باعث استفاده مفید از زمان و جلوگیری از هدر رفتن آب خواهد شد. اما متاسفانه مصزف‌کنندگان این دستگاه در برخی از موارد با مشکلاتی همچون روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما روبرو هستند. در ادامه این مطلب از نکاتی را د جهت رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما را برای شما جمع اوری کردیم، با ما همراه باشید.

چرا باید از ماشین ظرفشویی پاکشوما استفاده کنیم؟

استفاده از ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از هدر رفتن زمان بهترین می‌باشد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه خود را با ظروف و کارد و چنگال کثیف پر کرده و دکمه روشن را تنظیم کنید. با استفاده از این دستگاه حرفه‌ای در برند پاکشوما نیازی به صرف زمان گرانبها برای شستن ظرف‌های خود با دست نخواهید داشت.

مشکلات احتمالی برای ماشین ظرفشویی پاکشوما

با گذشت زمان ماشین ظرفشویی شما ممکن است دارای مشگلات احتمالی مانند نشت آب، تخلیه نشدن آب، ایجاد بوی بد داخل ماشین، صدای زیاد و… مانند هر وسیله خانگی دیگری باشد. یکی از رایج ترین مشکلات زمانی است که حتی پس از فشار دادن دکمه پاور، ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی کند و شما با روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما هستید. درصورت مواجه با این مشکل قبل از تماس با یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران ، حتما طبق اطلاعات ذکر شده در مطلب یک بار عیب‌یابی انجام دهید.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما

برای روشن نشدن ماشین ظرفشویی این احتمال وجود دارد که دستگاه از راه اندازی امتناع کرده و از تنظیمات مناسب و درست برخوردار نیست، اما از شایع‌ترین دلایل می‌توانیم به وجود نقص فنی قفل در، تایمر کنترل الکتریکی دستگاه، کلید انتخاب ماشین یا فیوز حرارتی اشاره داشته باشیم. اگر یکی از این قطعات ذکر شده خراب شود، امکان جلوگیری از روشن شدن ماشین ظرفشویی شما وجود دارد.

قبل از شروع عیب یابی ماشین ظرفشویی شما حتما باید این مراحل را امتحان کنید

  1. در ابتدا بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی شما به برق متصل است یا خیر، زیرا هرگونه وجود برق در دستگاه خطر برق‌گرفتگی و حتی مرگ برای مصرف‌کننده به همراه خواهد داشت.
  2. مراحل دقیق عیب یابی روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما ممکن است بسته به مدل ماشین ظرفشویی شما متفاوت باشد، بنابراین حتما دفترچع راهنما دستگاه را بررسی کنید.
  3. اگر هیچ یک از این مراحل کار نکرد، برای یافتن مقصر خرابی ماشین ظرفشویی خود و همچنین راه حل مناسب با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس حاصل کنید.
  4. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که از تست های زیر شامل استفاده از مولتی متر بوده و به هیچ عنوان دستگاه دیگری را جایگزین آن نکنید.

روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما به دلیل قطع بودن برق

ممکن است این دلیل بدیهی و بسیار ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات ساده ترین دلیل برای فراموش کردن است. یعنی گاهی اوقات ماشین ظرفشویی صرفاً به دلیل اینکه به برق وصل نشده است روشن نمی شود و مصرف‌کننده تصور دارد که دلیل روشن نشدن بسیار جدی و نقص در یکی از قطعات خواهد بود.

برای رفع مشکل مدار شکن خود را بازرسی کنید، اگر ماشین ظرفشویی شما به برق متصل بوده اما باز هم کار نمی کند، ممکن است مشکلی در قطع مدار وجود داشته یا فیوز پریده باشد. برای حل مسئله به فیوز خانگی خود مراجعه کرده و موقعیت را بررسی کنید.

وجود علائم گرمازدگی  در زمان روشن نشدن دستگاه

از طرف دیگر، ممکن است شما در زمان روشن نشدن دستگاه برخی از علائم گرمازدگی را مانند داغ بودن بدنه، ایجاد حرارت بیشتر از حد و… را مشاهده کنید. اگر مشکل وجود این علائم است به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشده و بهتر است به یک متخصص اجازه دهید مشکل را حل کند.

فعال بودن قفل کودک در دستگاه

پس بررسی برق دستگاه و میزان گرمازدگی حتما اطمینان حاصل کنید که تنظیم قفل کودک فعال نیست. زیرا بسیاری از مدل‌های ماشین ظرفشویی پاکشوما دارای دکمه قفل کودک در کنترل پنل خود هستند. این قفل در برند پاکشوما اساساً یک ویژگی ایمنی شمرده شده که از تغییر تصادفی دستگاه توسط کودکان به ویژه در طول چرخه جلوگیری می کند.

ماشین ظرفشویی خود را بازنشانی کرده اید

در برخی از مواقع روشن نشدن دستگاه به دلیل این است که شنا ماشین ظرفشویی خود را بازنشانی کرده‌اید، زیرا بازنشانی دستگاه چند دقیقه زمان خواهد برد و پس از آن باید تعیین تنظیمات مناسب دستگاه بپردازید تا ماشین شروع به کار کند.

برای مثال اگر شما دستگاه خود را از برق بکشید، صدرصد مورد بازنشانی قرار خواهد گرفت. به همین دلیل قبل از وصل کردن مجدد یا روشن کردن برق، چند دقیقه بیشتر صبر کنید.

مونتاژ قفل درب معیوب شده است

یکی از دلایل بسیار ساده روشن نشدن ماشین ظرفشویی پاکشوما این است که مشکلی در مجموعه قفل، از جمله سوئیچ‌های قفل درب وجود دارد. مجموعه قفل درب دستگاه اساساً وظیفه بسته نگه داشتن درب ماشین ظرفشویی را در حالی که چرخه در حال انجام است، بر عهده دارد. این عملکرد برای جلوگیری و نفوذ آب به بیرون به کار گرفته شده و اگر مشکلی در ساختار آن وجود داشته باشد، دستگاه به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا