اقتصادی

ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری اکوئینور از معامله با آذربایجان

اکوینور با فروش دارایی‌های خود در جمهوری آذربایجان به شرکت دولتی انرژی سوکار با ضرر حداکثر 400 میلیون دلار موافقت کرد.

به گزارش میجیک، شرکت انرژی Equinor نروژ Equinor قیمتی اعلام نکرد اما سخنگوی این شرکت اعلام کرد که Equinor برای این معامله ضرری بین 300 تا 400 میلیون دلار ثبت خواهد کرد زیرا ارزش دارایی بالاتر از مبلغ است. از معامله

این دارایی ها شامل سهام Equinor در میدان نفتی آذری چراغ گونشلی و خط لوله BTC (باکو-تفلیس-جیهان) است.

میدان نفتی آذری چراغ گونشلی با مدیریت بریتیش پترولیوم، بزرگترین میدان نفتی منطقه آذربایجان در دریای خزر است و از خط لوله BTC برای انتقال نفت به سواحل مدیترانه ترکیه استفاده می شود.

فیلیپ ماتیو، مدیر فعالیت های بین المللی Equinor گفت: این شرکت در راستای استراتژی خود برای تمرکز بر دارایی های بین المللی، تجارت بین المللی نفت و گاز خود را بازسازی می کند و دارایی های جمهوری آذربایجان را واگذار می کند.

Equinor اعلام کرد که ارزش این معامله متعاقبا اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت نروژی دارای 7.27 درصد سهام در میدان نفتی آذری چراغ گونشلی و 8.7 درصد در خط لوله BTC و همچنین 50 درصد از سهام پروژه میدان نفتی قره باغ واقع در خزر است. حوضه

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا