اقتصادی

شورای غول‌های فناوری برای توسعه «هوش مصنوعی مسئول»

گوگل، مایکروسافت، اپل، متا و سایر شرکت های بزرگ فناوری به یک کنسرسیوم آمریکایی برای ترویج «هوش مصنوعی مسئولانه» می پیوندند. این گروه اقداماتی را که در فرمان اجرایی رئیس جمهور جو بایدن ذکر شده است، اجرا خواهد کرد.

به گزارش میجیککنسرسیومی متشکل از 200 شرکت از بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان به تلاش‌های ایالات متحده برای توسعه روش‌های هوش مصنوعی مسئولانه پیوسته‌اند.

کنسرسیوم مؤسسه امنیت هوش مصنوعی ایالات متحده (AISIC) متا، گوگل، مایکروسافت و اپل را به عنوان اعضای خود به حساب می آورد.

به گفته انگگت، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده اعضای جدید و رو به رشد کنسرسیوم را اعلام کرد و گفت که آنها باید اقداماتی را انجام دهند که در فرمان اجرایی رئیس جمهور بایدن در مورد هوش مصنوعی مشخص شده است.

ریموندو در بیانیه ای گفت که دولت ایالات متحده نقش مهمی در تنظیم استانداردها و توسعه ابزارهای مورد نیاز برای کاهش خطرات و استفاده از پتانسیل عظیم هوش مصنوعی دارد.

فرمان اجرایی بایدن که در اکتبر 2023 صادر شد، شامل مقررات گسترده ای است. این کنسرسیوم بر روی توسعه دستورالعمل‌هایی برای تیم‌های قرمز، ارزیابی قابلیت‌ها، مدیریت ریسک، ایمنی و امنیت و واترمارک کردن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تمرکز خواهد کرد.

Red teaming اصطلاحی در امنیت سایبری است که به دوران جنگ سرد برمی گردد و به شبیه سازی هایی اطلاق می شود که در آن دشمن «تیم قرمز» نامیده می شود. در شرایط امروزی، دشمن به عنوان یک هوش مصنوعی با قابلیت شر در نظر گرفته می شود.

افرادی که در این عمل شرکت می کنند سعی می کنند هوش مصنوعی را فریب دهند تا کارهای بدی مانند افشای شماره کارت های اعتباری را از طریق هک های سریع انجام دهد. حال اگر مردم بدانند چگونه این مشکل را حل کنند، می توانند حفاظت بهتری ایجاد کنند.

واترمارک کردن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی یکی دیگر از جنبه های مهم دستور اجرایی جو بایدن است. اعضای کنسرسیوم دستورالعمل ها و اقداماتی را ایجاد خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که کاربران به راحتی می توانند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کنند.

آنها امیدوارند که با انجام این کار، سطح دروغ های عمیق و اطلاعات غلط تقویت شده با هوش مصنوعی کاهش یابد. واترمارک دیجیتال هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است، اگرچه این برنامه مشخصات فنی پشت این عمل را تسهیل و استاندارد می کند.

کار این کنسرسیوم تازه شروع شده است، اگرچه وزارت بازرگانی ایالات متحده می گوید که بزرگترین مجموعه از تیم های آزمایش و ارزیابی در جهان را دارد.

فرمان اجرایی بایدن و این کنسرسیوم تنها چیزی است که اکنون داریم. این در حالی است که کنگره آمریکا هنوز نتوانسته قانون معناداری در زمینه هوش مصنوعی تصویب کند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا