اقتصادی

شرط پرداخت زودتر سود سهام عدالت اعلام شد

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه شرایط واریز اولیه سود سهام عدالت سال 1401 را اعلام کرد.

محمد باغستانی در گفت وگو با میجیک، با اشاره به کاهش مهلت شرکت ها برای پرداخت سود سهام از هشت ماه به چهار ماه، اظهار کرد: در صورت رعایت مهلت چهار ماهه توسط ناشر و واریز سود به حساب سپرده گذاری مرکزی. . شرکت‌هایی که سود حاصل از سهام عدالت کمتر از سال‌های گذشته باشد به حساب ذینفع واریز می‌شود. البته این موضوع سازوکار خاص خود را دارد و کاهش مهلت هشت ماهه باید تصویب و جزء اساسنامه شرکت شود.

وی ادامه داد: در صورتی که ناشر باید این موضوع را رعایت کند و دستورالعمل در مجمع 36 شرکت سهامی خاص به تصویب برسد، پیگیری برای وصول سریعتر سود انجام شده و امیدواریم سود سهام عدالت به حساب واریز شود. سریعتر از ورثه

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت سود سهام عدالت دو مرحله ای خواهد بود یا خیر؟ پاسخ: بستگی به سود تقسیم شده در گروه دارد. در نهایت سازمان بورس گزارشی را به شورای عالی بورس ارائه می کند و این موضوع توسط شورا مشخص می شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا