اقتصادی

شاسی بلند جدید کیا در راه است

به گزارش میجیک، کیا موتورز اعلام کرده است که با سرمایه گذاری بیش از 200 میلیون دلار در یک کارخانه مونتاژ در ایالت جورجیا آمریکا، تولید شاسی بلند EV9 الکتریکی را از سال آینده آغاز خواهد کرد.

این خودروساز کره ای اعلام کرد که این شرکت حدود 200 شغل برای ساخت این SUV به همراه چهار مدل دیگر در کارخانه وست پوینت گرجستان خود اضافه خواهد کرد. این اولین خودروی الکتریکی کیا خواهد بود که در آمریکای شمالی مونتاژ می شود و با تمرکز بر اجتناب از وسایل نقلیه گازسوز عرضه می شود.

شرکت خودروسازی الکتریکی ریویان در حال ساخت یک کارخانه 5 میلیارد دلاری در کشور است، در حالی که گروه موتور هیوندای و SK On در ماه دسامبر اعلام کردند که یک کارخانه جدید تولید باتری در گرجستان، ایالات متحده آمریکا احداث خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، برایان کمپ، فرماندار جورجیا گفت که از سال 2020 تاکنون بیش از 22.7 میلیارد دلار در این ایالت سرمایه گذاری شده و بیش از 28400 شغل در زنجیره تامین خودروهای الکتریکی ایجاد شده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا