مطالب عمومی

رئیس صداوسیما: هالیوود و نتفلیکس برای تبدیل حق به باطل تلاش می‌کنند

پیمان جبلی رئیس این سازمان در خصوص ارزیابی نقش رسانه های نوین در مواجهه با روایت انحصاری رسانه های صهیونیستی از موضوع فلسطین و به ویژه طوفان الاقصی گفت: فضایی که در دنیا وجود دارد. رسانه ها. در سال‌های گذشته و در مراحلی که در مورد مسئله فلسطین طی کرده‌ایم، تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و مناطق مختلف کرانه باختری در دهه اخیر، جنگ غزه و تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه. . اطراف و دیگر کشورها تحت الشعاع نفوذ رسانه های جهانی تحت سیطره صهیونیست ها، اربابان صهیونیست و کشورهای همپیمان آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند و شاید ابعاد این قضیه آنطور که باید تعریف نشده باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه در برنامه «ساعت القدس» ادامه داد: در عملیات طوفان الاقصی و تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی شاهد پدیده جدیدی در عرصه رسانه هستیم. در غزه در این هفته و ماه.» اول اینکه مقاومت به مسائل رسانه ای به جز فعالیت های جهادی و مقاومتی اهمیت داده و به ابعاد مختلف کار حرفه ای رسانه ای توجه کرده است. شاید بعداً اگر فرصت پیدا کنیم و بتوانیم به ساختار مقاومت در غزه دسترسی پیدا کنیم، قطعاً متوجه می شویم که یکی از واحدهای اصلی مقاومت در غزه، واحد رسانه ای است که با واحد جهادی همکاری می کند.

جبلی تاکید کرد: اولین وجه تاثیر رسانه ای عملیات طوفان الاقصی را در عملیات رسانه ای مقاومت فلسطین و خود مجاهدین می بینیم. چه مردی با اسلحه در دست و دوربین روی سرش که از کارهای خودش فیلم می گیرد. مجاهدین و مقاومت هایی که به جای اسلحه و فیلمبرداری از عملیات مقاومت در فاصله چند متری تانک های دشمن و سربازان دشمن دوربین در دست دارند دیگر چه هستند.

روسای صدا و سیما با بیان اینکه در گام بعدی این عملیات رسانه ای را با تدوین حرفه ای، عالی و جذاب که توسط مقاومت با حداقل امکانات، زیرزمینی و در تونل انجام می شود، تکمیل می کنند، تاکید کردند: سپس این تصویر را منتشر خواهند کرد. در سراسر جهان . این یک بعد است و بعد دیگر تبدیل هر غزه مظلومی به رسانه است. او با دوربینی که در اختیار داشت از صحنه های احساسی و جنایات رژیم صهیونیستی که قلب هر انسانی را به درد می آورد، فیلمبرداری کرد.

وی افزود: مردم غزه به هزاران انسان-رسانه ای تبدیل شده اند که عکس می گیرند و در شبکه های اجتماعی فعال هستند و این یکی از جنبه های مهم رسانه ای طوفان الاقصی است. اینجا به جای خبرنگاران رسمی که دوره های روزنامه نگاری را در دانشگاه می گذرانند و سابقه کار خبرنگاری دارند، با هزاران نفر روبرو هستیم که هر کدام یک روزنامه نگار هستند. او تصاویر را با دوربین خودش و در شرایط سخت به بیرون منتقل می کرد. فضای داخلی غزه از جمله فضای مقاومت، حماسه و اعتقاد به اینکه مردم مقاومت دارند و پای آن ایستاده اند را به دنیا می فرستند. «حسبون الله و نعم الوکیل» به یک شعار جهانی برای همه دگراندیشان جهان تبدیل شده است. صحنه های احساسی و احساسی ایستادن مادران در کنار فرزندان و والدین شهیدشان و دیگر صحنه هایی که دل هر انسانی را می شکند از جمله صحنه هایی است که با دستان هزاران لشکر رسانه ای شهروند به جهانیان نشان داده شده است. غزه

وی تاکید کرد: از این رو این بار شاهد آگاهی مردم جهان از آنچه در غزه و فلسطین در کشورهای غربی و اروپایی رخ داد، بوده ایم. پس از 87 روز هجوم به الاقصی، حتی یک روز نیست که پایتخت های غرب و اروپا از مردمی که برای دفاع از مردم غزه آمده اند خالی نباشد. من فکر می کنم این معجزه مقاومت، فناوری رسانه ای و فناوری جدید رسانه ای است. بهترین عامل جنایات رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی، فناوری جدیدی است که آنها ایجاد می کنند و زندگی آنها را نابود می کنند.

جبلی همچنین بر لزوم ساخت برنامه ای در رادیو و تلویزیون با محوریت شمارش جان رژیم صهیونیستی تاکید کرد که مردم منطقه در آن شرکت می کنند البته اندک. تلاش می کنیم با همکاری گروه های مستند، برنامه سازان و همچنین گروه های تولید نمایش در فلسطین و غزه در همین شرایط جنگی، آثار بزرگی از جمله مستند، برنامه های نمایشی و ژانرهای دیگر تولید کنیم. ما در تلاش هستیم تا یک جریان رسانه ای محتوایی مرتبط با موضوع فلسطین در منطقه ایجاد کنیم. اما من فکر می کنم که این با وضعیت ایده آلی که باید داشته باشیم فاصله زیادی دارد.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به تحریف حقایق توسط دشمن، تصریح کرد: دشمن واقعاً با این برنامه ها سعی دارد حقیقت را به دروغ تبدیل کند و واقعیت را در مقابل دیدگان جهانیان تحریف کند. آن را در هالیوود و نتفلیکس می سازد. وظیفه ما بسیار سنگین است. شايد توانايي هاي فني ما با كشورهاي غربي يكي نباشد، بلكه سخنان درستي است كه ما فلسطيني ها و مردم منطقه هميشه با تكنولوژي بر آن غلبه خواهيم كرد. همانطور که در ماجرای اخیر طوفان الاقصی و ماجرای غزه مشاهده می شود. ما و دوستانمان باید تلاش کنیم تا به آنچه باید انجام شود نزدیک شویم، چون هنوز نتوانسته ایم واقعیت را برای مخاطب توضیح دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با دستگاه فیلم و سریال سازی می توان این منطق را به مردم منتقل کرد که افول اسرائیل نزدیک است. از همین جا از تمامی تهیه کنندگان، برنامه سازان و همکاران در سازمان و تهیه کنندگان مختلف تلویزیون و سینما درخواست و اعلام می کنم که صداوسیما طرح هایی را در زمینه ساخت فیلم و سریال می پذیرد. ما باید به سرعت بر عقب ماندگی خود غلبه کنیم. روزی نیست که شاهد آزادی فلسطین باشیم و ما به عنوان رسانه در آن روز هیچ کاری انجام ندهیم.

«ساعت به وقت قدس» به تهیه کنندگی و پخش امیر تاجیک تولید می شود.

245245

دکمه بازگشت به بالا