مطالب میجیک

درخواست مهم سرمربی فوتسال بانوان از فدراسیون

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: ما قهرمان آسیا هستیم اما چون در مسابقات بین المللی شرکت نکردیم افت رنکینگ را تجربه کردیم و اکنون در رده دوم آسیا در رنکینگ فیفا قرار داریم.

به گزارش میجیک، فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در حاشیه تمرینات این تیم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتخار در تلاش هستیم تا تیم را برای حضور در مسابقات پیش رو آماده کنیم و امیدواریم موفق باشیم. “

وی گفت: فکر می کنم شرکت در این همه رویداد متوالی جامعه فوتسال بانوان را تحت تاثیر قرار داده است. امیدوارم در کنار حضور بازیکنان جوانی که با انگیزه کار می کنند بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: اولین رویداد تیم ملی فوتسال بانوان بازی های داخل سالن آسیا در تایلند بود که هدف از آن صعود به سکو بود. البته هدف اصلی بازی کسب عنوان قهرمانی است و برای کسب آن باید با برنامه پیش برویم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان افزود: بزرگترین نیاز یک بازی تدارکاتی است تا بازیکنان جوان بتوانند مقابل تیم های قدرتمند و آزمایش شده به میدان بروند. الان تیم های آسیایی مثل ژاپن، چین، تایلند و… قدرتمند شده اند. اگر بازی تدارکاتی خوبی داشته باشیم و روی جوانان سرمایه گذاری خوبی داشته باشیم، قهرمانی در بازی داخل سالن دور از دسترس نیست.

سلیمانی درباره برنامه در نظر گرفته شده برای تیم ملی فوتبال بانوان گفت: کادر فنی چند بازی تدارکاتی را با تیم هایی مانند چین، تایلند، روسیه، پرتغال و… پیشنهاد کرده است و کمیته بانوان در حال بررسی این موضوع است. یک یا دو تیم مشخص شده است که در مصاحبه بعدی در مورد آنها صحبت خواهم کرد.

مربی تیم ملی فوتسال بانوان ادامه داد: بازیکنان جوانی که به اردو دعوت شدند بسیار پرشور بودند. در کنار احترام به بازیکنان باتجربه و اسطوره های این تیم، معتقدم باید به جوانان نیز توجه شود. این جوانان با قلب تمرین می کنند، مطمئناً با جوانان نتایج عالی خواهند گرفت.

سلیمانی درباره شرایط این تیم برای قهرمانی در جام ملت های آسیا گفت: با توجه به حریفان در آسیا، تکرار قهرمانی بسیار سخت است. می خواهم رنکینگ اعلام شده فیفا را ببینید. رده بندی فیفا به شما می گوید که شما در آسیا دوم هستید در حالی که ما دو بار قهرمان آسیا شده ایم. تایلند در حال حاضر رتبه اول آسیا را دارد، به نظر من چیزی که تایلند را بالاتر از ایران می کند حضور در تورنمنت ها و مسابقات بین المللی است. تیم ملی ایران در این چند سال تنها مسابقات KAF را انجام داده است. اگر به این مسابقات اعزام نشویم، باور کنید جایی در رده بندی نخواهیم داشت.

وی افزود: اگر امروز انتقاد می کنم به این دلیل است که از ما توقع قهرمانی دارند اما ما در رتبه دوم آسیا هستیم. با این حال سعی می کنیم با کمک دوستانمان رتبه را پس بگیریم و سپس به فکر قهرمانی باشیم. در هر صورت قدم به قدم برای اجرای مسابقه پیش رو خواهیم بود.

سلیمانی با بیان اینکه باید از تیم ملی فوتسال بانوان حمایت شود، افزود: این تیم به ویژه جوانان برای کسب تجربه با حضور در بازی های تدارکاتی و نشان دادن خود در مسابقات آسیایی نیازمند حمایت است. اگر در مسابقات کافا شرکت نکنیم در رده بندی قرار نمی گیریم. ژاپن از نظر رتبه در رتبه سوم قرار دارد اما به خاطر کافه هایی که می رویم در آسیا دوم هستیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان خاطرنشان کرد: تیم بسیار خوب و تیم های باتجربه ای به ویژه فرزانه طوسلی، شیربیگی و نسترن مقیمی با جوانان داریم و به پیشرفت آنها کمک می کنیم. البته جوانان در جلسات تدارکاتی اعتماد به نفس لازم را کسب می کنند و باید در تورنمنت های مختلف حضور داشته باشند.

سلیمانی افزود: همه کسانی که از ما انتقاد می کنند چون دلشان برای تیم ملی می سوزد. من هرگز در مقابل انتقاد نشناخته ام و آنچه مرا آزار می دهد پذیرفته ام. انتقادی که به تیم ملی کمک می کند را بسیار جدی می گیرم. آنچه مهم است کشور ما و افتخاری است که برای سربلندی کشورمان به دست آورده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از حضور یک مربی جوان در کنار خود استفاده خواهید کرد یا خیر؟ وی افزود: این سوال خاصی است، هر مربی فردی دارد که می تواند با او هماهنگ کند. از نظر رفتاری و اخلاقی نه می توانیم کسی را محکوم کنیم و نه می توانیم بگوییم فلانی خوب است یا بد و به خودم اجازه این کار را نمی دهم. اکثر مربیان فعلی بازیکنان خوبی در تیم ملی هستند. کسی که الان با من است باتجربه و خوب است. امیدوارم بتوانیم کار گروهی خوبی برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود انجام دهیم.

سلیمانی در پایان گفت: تیم ما واقعا نیاز به یک بازی تدارکاتی دارد و نتیجه به موفقیت تیم در بازی های آینده کمک می کند و باعث می شود جوانان اعتماد به نفس مورد نیاز خود را کسب کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا