مطالب میجیک

درخواست مربی خارجی دوچرخه‌سواری برای اردوی اروپایی/ خط خوردن دختران بزرگسال از مسابقات آسیایی

مربیان خارجی دوچرخه سواری درخواست حضور دوچرخه سواران در اردوهای خارجی را داده اند و رئیس فدراسیون اعلام کرد که تلاش می کنند برای دوچرخه سواران فرصت ایجاد کنند.

رسول اسدی در گفت وگو با میجیک، درباره ارزیابی جاناتان ویگینز، مربی خارجی دوچرخه سواری از دوچرخه سواران ایرانی و برنامه تا المپیک پاریس، اظهار کرد: وی برای اعلام ارزیابی شش هفته مهلت داد و یک هفته دیگر فرصت باقی است، اما ، کار در حال انجام است. آنها خواستار اردوی بلند برای دوچرخه سواران شدند که ما ترتیب دادیم. ما هر کاری که او خواسته است انجام داده ایم و کار کردن با او خوشحالم. ما سعی می کنیم از تمرینات برنامه ریزی و تحلیل خود نهایت استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: مربی خارجی پیشنهاد حضور یک دونده در اردوی اروپا را داده است که در حال بررسی هستیم و اگر بتوانیم شرایط را فراهم کنیم این کار را انجام می دهیم.

اسدی در پاسخ به این سوال که در فاصله مسابقات قهرمانی آسیا تا المپیک دو یا سه نفر که شرایط حضور در المپیک را دارند به اردوها یا مسابقات برون مرزی اعزام می شوند؟ وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را می کنیم و این توصیه مربی خارجی است. ممکن است اعزام دو یا سه نفر از نظر مالی فشار زیادی به ما وارد نکند، اما محدودیت های دیگری نیز وجود دارد که باید به طور کامل آنها را رعایت کنیم. با این حال، من سعی خواهم کرد تا برای دوچرخه سواران کار کند.

اسدی ادامه داد: تیم بزرگسالان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در ترکیه و ازبکستان شرکت می کند و سپس برای میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا به قزاقستان می رود. برای جوانان سه مسابقه بین المللی در شمال ایران برگزار می کنیم که یکی در تهران و دیگری در استان البرز است. مسابقات آزاد نیز برای بانوان برگزار می شود و تلاش می کنیم اسکیت بازان خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده کنیم.

رئیس فدراسیون درباره اعزام نکردن دختران بزرگسال به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: نتایج را بررسی کردیم و بر اساس نتایج تصمیم گرفتیم بیشتر روی رده های پایه تمرکز کنیم. دختران بزرگسال شانسی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ندارند. ما به سمت حمایت حرکت کرده ایم. ما روی تیم اصلی تمرکز کرده ایم و چاره ای نداریم جز اینکه تیم اصلی را قوی کنیم.

اسدی درباره آخرین وضعیت فدراسیون دوچرخه سواری نیز اظهار داشت: اکنون بدهی فدراسیون پرداخت شده و 10 هزار دلار هم برای وام به اتحادیه جهانی قسط پرداخت کردیم. وضعیت ما در اتحادیه جهانی نیز عادی است و سال ها از برنامه همبستگی کنار گذاشته شده بودیم و اکنون دوباره به این برنامه بازگشته ایم. فدراسیون هم به آرامش نسبی رسید.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی فدراسیون نبود آیین نامه است. فدراسیون دوچرخه سواری با وجود سابقه طولانی هیچ ضابطه ای ندارد و از ابتدا آیین نامه سازمانی لیگ را تهیه و ابلاغ کردیم. از طرفی فدراسیون متولی و سیستم ذخیره اموال ندارد.

اسدی همچنین درباره برنامه فدراسیون بیان کرد: اردوی تیم ابتدایی را از ابتدای سال برگزار کرده ایم و پس از پایان امتحانات مدارس، اردوی دختران را نیز برگزار خواهیم کرد. در پسران 63 نفر وارد کمپ شدند و 17 نفر شناسایی شدند. تور 3 مرحله ای مازندران را برای جوانان احیا کردیم و دو مرحله مسابقه در تهران و البرز نیز داریم. همچنین قصد داریم یک مرکز ارزیابی فدراسیون برای ارزیابی عملکرد ورزشکاران راه اندازی کنیم. بعد از المپیک به زیرساخت ها رسیدگی می کنیم. لیگ ها نیز برگزار شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا