مطالب میجیک

دختران وزنه‌بردار المپیکی می‌شوند؟ – میجیک

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بانوان ایران گفت: با توجه به رکوردهایی که تاکنون برای وزنه برداری بوده است، کسب سهمیه المپیک پاریس دور از دسترس است اما امیدواریم شرایط بهتر شود.

کوروش باقری در گفت وگو با میجیک، در پاسخ به این سوال که وزنه برداران زن در دو رقابت باقی مانده (مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی تایلند) چگونه به المپیک پاریس راه پیدا می کنند؟ وی بیان کرد: آنها قطعاً بی شانس نیستند و مهمتر از شانس این است که باید جایگاه حضور آنها در مسابقات انتخابی المپیک را فراهم کنیم. اینکه آنها چقدر خوش شانس هستند به بسیاری از روندها بستگی دارد. اکنون با توجه به سوابقی که تاکنون داریم، رسیدن به سهمیه فاصله زیادی دارد.

وی افزود: الهام حسینی، ریحانه کریمی و فاطمه کشاورز وضعیت بدی ندارند اما با آن تبصره حضور در المپیک غیرواقعی است. با این حال امیدواریم تا چند ماه دیگر وضعیت بهتر شود. ما در چارچوب تعهدات کاری خود موظفیم شرایط حضور در المپیک را فراهم کنیم که شامل حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک می شود و این کار را انجام داده ایم.

دختران باید رکورد را بالا ببرند

سرمربی تیم ملی بانوان در پاسخ به این سوال که روی کاغذ بانوان وزنه بردار ایران برای رسیدن به سهمیه المپیک باید رکورد خود را به میزان قابل توجهی ارتقا دهند و این رکورد تا مسابقات قهرمانی آسیا و جهان قابل تمدید است. جام حذفی تایلند که در بهمن و اواخر فروردین ماه برگزار می شود. وی گفت: در اینکه باید رکورد خود را ارتقا دهیم شکی نیست. من همیشه خوشبین و امیدوار هستم. می دانم پتانسیل ورزشکاران و اعتماد به نفس و تلاش باید بهبود یابد.

پارسال نگران مصدومیت های فنی بودیم!

باقری درباره تفاوت فضای کار وزنه برداران زن و مرد در ایران گفت: تفاوت زیادی وجود دارد. زنان ما هنوز اصول وزنه برداری را درک نمی کنند. درک ورزش حرفه ای و قهرمانی، اعتماد به نفس و عزت نفس باید در زنان نهادینه شود. اگر بخواهید برنز بگیرید یا بهترین و زیباترین مدال را پیدا کنید فرق می کند. این موضوع در مردان نهادینه شده است اما در دختران باید هر روز درباره آن صحبت شود تا نگاه عوض شود. از نظر تکنیکی شرایط خوب است. پارسال هر بار که دختران ما وزنه می زدند، نگران بودیم که آسیب ببینند زیرا تکنیک آنها با واقعیت وزنه برداری فاصله داشت. البته ما در مقابل چالش های زیادی در تیم بانوان مقاومت کرده ایم و امیدوارم آینده بزرگی در انتظار وزنه برداری بانوان باشد.

بیشتر بخوانید:

جایگاه پررنگ جوادی و داودی در رنکینگ المپیک / سخت کوشی دختران به پاریس

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا