اقتصادی

حمایت از تعاونی‌های دانش‌پایه و خلاق

به منظور حمایت از تعاونی ها در تولید دانش پایه و خلاق و تقویت اکوسیستم نوآوری در بخش تعاون، تفاهم نامه همکاری بین صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و صندوق نوآوری و رفاه منعقد شد.

به گزارش میجیک، امروزه نظام اقتصاد جهانی مبتنی بر فعالیت های دانش بنیان است و شاخص اقتصاد دانش بنیان مورد تاکید قرار گرفته و به عنوان یک معیار جهانی برای سنجش کشورهای مختلف جهان از نظر میزان وابستگی مورد توجه قرار گرفته است. در مورد علوم و کاربردهای مختلف در جهت توسعه اقتصادی. .

امروزه بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه فعالیت های دانش بنیان سرمایه گذاری کرده اند و آمریکا، کانادا، آلمان و هلند از برجسته ترین و شناخته شده ترین کشورهای اقتصاد دانش بنیان هستند. این شرکت موتور محرکه و عامل اصلی پیشرفت اقتصاد دانش بنیان است که نقش موثری در ثبات اقتصادی دارد.

وزارت تعاون در سال های اخیر به منظور ترسیم الگوی دانش بنیان در بخش تعاونی و فراهم آوردن زمینه شکل گیری آن به سمت تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و ایجاد مرکز نوآوری در بخش تعاونی ها روی آورده است. . از یک تیم دانش بنیان در قالب یک تعاونی.

در این راستا صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و صندوق نوآوری و رفاه با هدف حمایت از تعاونی های تولیدی و تقویت اکوسیستم نوآوری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

البرز محمدی – مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با اشاره به امضای این تفاهم نامه اظهار امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم نامه اقدامات موثری در جهت پیشبرد و حمایت از شرکت های تعاونی دانش بنیان، کارآفرین، مولد و نوآور انجام شود. .

به گفته وی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در احیای اقتصاد تعاونی بویژه در حوزه تولید دانش بنیان نقش حمایتی دارد و با توجه به ظرفیتی که دارد نقش مهمی در پایداری شرکت ایفا می کند.

حمایت از تعاونی های دانش بنیان و خلاق

محمدی بنگاه های کوچک و متوسط ​​را ریشه اقتصاد ملی دانست و معتقد است با حمایت و توسعه این مشاغل می توان گام های زیادی برای رشد و توسعه اقتصاد ملی برداشت.

پیش از این مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون سقف ضمانت را افزایش دهید این صندوق و تفاهم نامه با صندوق نوآوری و رفاه اعلام کرد و گفت: با امضای این تفاهم نامه سقف ضمانت شرکت های تعاونی دانش بنیان به 10 میلیارد تومان و برای شرکت های دانش بنیان غیر تعاونی به 7 میلیارد تومان افزایش می یابد. . .

معاون وزیر تعاون با اشاره به ثبت 101 تعاونی دانش بنیان در کشور از برنامه ریزی برای افزایش تعداد تعاونی های دانش بنیان به 250 شرکت خبر داد.مهدی مسکنی – معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با میجیک، از پیش بینی تسهیلات 5000 میلیارد تومانی تعاونی های دانش بنیان خبر داد و گفت: در راستای حمایت های مالی و پرداخت تسهیلات تعاونی های دانش بنیان. ، منابع ارزان قیمت 2000 میلیارد تومان و همچنین 3000 میلیارد تومان از منابع بانک توسعه تعاون و در مجموع 5000 میلیارد تومان در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد.

وی با اشاره به ثبت 101 تعاونی دانش بنیان در کشور، هدف گذاری را افزایش تعداد تعاونی های دانش بنیان به 250 شرکت اعلام کرد و گفت: حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی های دانش بنیان یکی از راهکارهای موثر است. . برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و حمایت از ایده های عملی نخبگان

بسیاری از کارشناسان معتقدند با توجه به پویایی و انعطاف پذیری بالای شرکت های دانش بنیان، ظرفیت مناسبی برای غلبه بر این تحریم ها وجود دارد و از این منظر ایجاد مراکز نوآوری در بخش تعاونی می تواند زمینه ساز شود. برای ظهور خلاقیت و نوآوری.

به گزارش میجیک، شرکت های دانش بنیان نهادهایی هستند که با هدف تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات و توسعه و بومی سازی فناوری ها و داشتن ریسک سرمایه گذاری پایین شکل گرفته اند. کارشناسان معتقدند اقتصاد دانش بنیان می تواند رمز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران در قرن جدید باشد و بستر مناسبی را برای فعالیت کارآفرینان و فارغ التحصیلان خلاق با ایده فراهم کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا