حضور بانوان هنرمند برای توسعه فرهنگی آذربایجان غربی مهم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، هادی سعیدی فرد در هفدهمین گردهمایی ادبی «گوروش» ارومیه با بیان اینکه حضور هنرمندان زن در تاریخ فرهنگی آذربایجان غربی و تأثیر فعالیت های هنری این گروه از هنرمندان بر رشد فرهنگی، گفت: و توسعه استان و تربیت هنرمندان مهم است.

وی افزود: باید اقدامات فرهنگی ویژه ای برای نسل های آینده انجام شود و در این راستا تربیت نسل های جدید هنرمند نیازمند همکاری تنگاتنگ جامعه هنری و حوزه هنری استان است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی ادامه داد: این همکاری باید از ایجاد خلأ فرهنگی در این مقطع زمانی جلوگیری کند.

در هفدهمین مجمع ادبی «گوروش» با حضور شاعران و مسئولان فرهنگ هنر آذربایجان غربی از شاعر و هنرمند «ویدا افضلی» تجلیل شد.

شعرخوانی شاعر، نقد و بررسی آثار ویدا افضلی با حضور «حمید واحدی و بهرام اسدی» و اهدای لوح تقدیر و جوایز مهم از سوی حوزه هنری استان و تشکل های فرهنگی شرکت کننده در این گردهمایی ادبی بخش اصلی است. . این مراسم

ویدا افضلی متولد 1343 ارومیه دارای مدرک کارشناسی ارشد فقه و حقوق است. از کودکی شروع به شعر گفتن کرد و در سال 1360 به عضویت انجمن ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران درآمد و همزمان با هفته نامه اطلاعات و جوانان در زمینه ادبیات و کسب رتبه برتر در جشنواره های مختلف کشوری و انتشار و انتشار کتاب «تقیان آتش، مردان کوچک ایران، شمیم ​​غنچه ها، بایاتیلار» بخشی از فعالیت های ادبی ویدا افضلی تاکنون بوده است.

مجمع ادبی گورش برای اولین بار از سال 1394 با تجلیل از شخصیت ادبی «قنبر حقیری» در واحد آفرینش ادبی حوزه هنری آذربایجان غربی آغاز به کار کرد. بار علی رشت که به «ویدا افضلی» در هفدهمین مجمع ادبی گورش در سال 1402 تقدیم شد، برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا