مطالب عمومی

جنتی: «معلمان» مجاهدان عرصه علم و فرهنگ هستند/ ضرورت الگوگیری از نظام آموزشی امام صادق(ع)

در جلسه امروز هیات امنا مقرر شد؛

بهشت:

دبیر هیأت امنا گفت: «معلم» مجاهد در عرصه علم و فرهنگ.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت الله احمد جنتی دبیر هیأت امنا در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه 21 اردیبهشت 1403) ضمن گرامیداشت روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا. از استاد مرتضی مطهری (ره) گفت: برای معلمان عزیزی که مجاهد عرصه علمی و فرهنگی هستند، برای شما آرزوی موفقیت دارم.

سپس درباره شهید مطهری گفت: در کنار آثار شهید مطهری که واقعاً سرمایه فرهنگی و علمی جامعه ماست، باید سیره علمی ایشان نیز تبیین شود.

دبیر هیأت امنا افزود: ویژگی بارز شهید مطهری شناخت وی از نیازهای علمی و فرهنگی جامعه است و چون حرکت خود را بر اساس شناخت دقیق این نیازها سازماندهی کرد، نقش مهمی در بیداری جامعه داشت.

وی با بیان اینکه شهید مطهری معلم انقلاب اسلامی است، گفت: محتوای آثار شهید مطهری سرمایه بزرگی برای مبارزه با شبهات دشمنان اسلام است.

آیت الله جنتی همچنین تأکید کرد که معلمی از نظر تربیت اسلامی یک شغل نیست، بلکه مبارزه است و هر چه مبارزه کاملتر باشد، جامعه رونق می گیرد.

امام صادق (ع)؛ جهاد کبیر فرهنگی

دبیر هیأت امنا در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع) و تسلیت این مناسبت اظهار داشت: در روزگاری که جهان اسلام با نفوذ مواجه است. از ایده های خارجی و تحریف معارف اسلامی که تصمیم گرفتند حق را در اولویت قرار دهند، جهاد بزرگ فرهنگی را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: ثمرات ارزشمند جهاد کبیر فرهنگی یکی از سرمایه های ماندگار امت اسلامی است.

آیت الله جنتی همچنین یادآور شد: امام صادق(ع) در کنار تعلیم و تربیت طلاب، نظام و ساختار جامع تعلیم و تربیت را طراحی کردند که در هر زمان قابل الگوسازی است و هر چه نظام تعلیم و تربیت ما به این نظام آموزشی نزدیکتر باشد، موفق تر است. درآمد بیشتری خواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا