اقتصادی

ثبت ۴۲۶ میلیون تردد جاده‌ای در محورهای شریانی کشور

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در ایام نوروز بیش از 426 میلیون تردد جاده ای به ثبت رسیده است، از تردد بیش از 8 میلیون و 660 مسافر در بخش های مختلف حمل و نقل جاده ای، هوایی، ریلی و دریایی خبر داد.

به گزارش میجیک، وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش که روز شنبه 20 فروردین ماه در سفر به جاده های استان گیلان و بررسی وضعیت گردشگرانی که از تعطیلات نوروزی به استان بازگشته اند، به تشریح نتایج این بازدید پرداخت. اخبار ساعت 14 خود شبکه یک و همچنین اقدامات انجام شده برای ایمنی مسافرانی که از سفرهای نوروزی باز می گردند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به همراه فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا و پلیس گیلان با هدف بررسی مسیر مواصلاتی به استان گیلان رفتم، گفت: در آخرین روز سال 1402 مسیر از مسیر عوارضی رودبار – منجیل باز شد که اشتباه مشخص شد با این مشکل طولانی مدت مسیر حل می شود تا ترافیک کاهش یابد.

بذرپاش با اشاره به اینکه مسافران محور رودبار – منجیل در ترافیک سنگین در ایام نوروز گاهی تا 10 ساعت معطل می شوند، از مدیریت صحیح سفرهای نوروزی در این مسیر با افتتاح این جاده و بهره برداری از آن خبر داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بخشی از مسئولیت ما در وزارت راه و شهرسازی با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی ساماندهی بازگشت سفر نوروزی است که بسیار خوب انجام می دهیم.

ثبت 426 میلیون تردد جاده ای در محور شریانی کشور

وزیر راه و شهرسازی از ثبت 426 میلیون تردد در جاده های کل راه های شریانی کشور خبر داد و افزود: تاکنون 8 میلیون و 660 هزار مسافر از ظرفیت حمل و نقل عمومی در تمامی بخش ها اعم از هوایی، جاده ای و جاده ای استفاده کرده اند. راه آهن و دریا و دیگران این سفرها با ماشین شخصی است.

بازرپاش با بیان اینکه استان گیلان پس از مازندران یکی از استان های پر تراکم خودرو است، گفت: در استان گیلان بیش از یک میلیون و 400 هزار خودرو وارد شده و تاکنون بیش از یک میلیون و 100 هزار خودرو وارد شده است. بازگشت و مدیریت برگشت از سفر در این استان نیز این اتفاق می افتد.

وی افزود: امسال با افتتاح عوارضی رودبار – منجیل و افتتاح پل معروف گیل که بسیاری از محورهای استان از اصلاح ترافیک بهره مند شده اند، ترافیک روان تری را در استان گیلان شاهد بودیم. این اصلاح ترافیک و ایجاد تقاطع های همسطح از بار ترافیکی استان و سفر در ایام نوروز می کاهد.

وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه وزارت راه و شهرسازی برای روکش آسفالت برخی از بزرگراه ها و بزرگراه ها برای تسهیل رفت و آمد گفت: سال گذشته عملیات آسفالت زیادی در محورهای اصلی و فرعی انجام شد. از کشور است و امسال شاهد آمادگی های گسترده تری بوده ایم.

وی با اعلام اینکه بخشی از مشکل آسفالت معابر عوارضی و بزرگراه های مربوط به بزرگراه ها و بزرگراه ها به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: بخش خصوصی نسبت به نرخ عوارض معترض است و تلاش می کنیم در این زمینه لحاظ شود. وضعیت مردم در مورد نرخ عوارض.» .

برنامه ریزی برای روکش آسفالت و افزایش عوارض معابر به صورت پرداخت غیرنقدی در سال جاری

بذرپاش ادامه داد: مصوبه ای از هیات وزیران دریافت کردیم که این مجوز به وزارت راه و شهرسازی داده شده است تا در قالب تهاتر غیرنقدی از طریق قیر یا روش های دیگر به بخش دولتی و خصوصی کمک کند و انجام دهید. روکش آسفالت و بهسازی آزادراه ها امسال برنامه گسترده ای در این زمینه در سازمان حمل و نقل جاده ای داریم و منابع هم موجود است.

وی یادآور شد: سال گذشته حدود 3 هزار کیلومتر راه روستایی احداث و بیش از 6 هزار کیلومتر عملیات روکش و ترمیم آسفالت انجام شد. امسال عملیات آسفالت گسترده راه های روستایی و راه های اصلی را در سازمان راهداری تدارک دیده ایم.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا