اقتصادی

ثبات قیمت‌ انواع ارز در هفته‌ای که گذشت

در هفته ای که گذشت، نرخ ارز روند ثابت قیمتی را تجربه کرد و قیمت ها در محدوده های مشخصی با نوسانات اندکی مواجه شدند.

به گزارش میجیک، بازار ارز از روز شنبه هفته جاری با قیمت های نسبتا ثابتی کار خود را آغاز کرد که با توجه به کاهش نرخ در هفته گذشته دور از انتظار نیست. همین وضعیت تا روز گذشته روند معکوس داشت.

شنبه هفته جاری (3 تیرماه) هر دلار آمریکا در بازار آزاد (غیررسمی) به حدود 49 هزار تومان رسید، اما همین میزان تا روز یکشنبه چندین صد تومان در نوسان بود. دوشنبه این هفته به سقف کانال 48 هزار تومان رسید. همین روند قیمتی تا آخرین روز هفته جاری (پنجشنبه 17 تیر) ادامه داشت و در نهایت دلار در این سطح باقی ماند.

یورو در اولین روز هفته جاری حدود 54 هزار تومان معامله شد، اما پس از دو روز یعنی روز دوشنبه، سطح آن به حدود 53 هزار تومان کاهش یافت و در نهایت قیمت در افتتاحیه یکسان شد. بازار و البته کانال تلگرام. .

درهم و سایر ارزها نیز پس از دلار و یورو روند قیمتی کم نوسانی را در بازار تجربه کردند و از ثبات نسبی برخوردار بودند.

مشاهدات خبرنگاران میجیک از بازار ارز و البته اقدامات فعالان بازار ارز حکایت از ادامه رکود در این بازار دارد. زیرا به گفته بورس، ارز در شرایط فعلی انتظارات تورمی از مردم در بازار ارز روند نزولی دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا