توییت جنجالی جدید مرد هلندی که از زلزله مرگبار ترکیه به فالوور میلیونی رسید/ واکنش جالب کاربران به او!

فرانک هوگربیتز هلندی که برای وب‌سایت «بررسی جغرافیایی هندسی منظومه شمسی» کار می‌کند و خود را زلزله‌شناس معرفی می‌کند، در صفحه رسمی خود در توییتر به دلیل توئیت پیش‌بینی زلزله در ترکیه سه روز قبل از وقوع آن به شهرت رسیده است. .

همه چیز برای او و شایعه سازان زمانی شروع شد که (3 فوریه) فرانک هوگربیتس در توییتی نوشت: “دیر یا زود، زلزله ای به بزرگی 7.5 ریشتر در جنوب و مرکز ترکیه، اردن، سوریه و لبنان رخ خواهد داد.”

با این زلزله، این توییت زیاد منتشر شد و با واکنش های زیادی روبرو شد. فردی که این ادعا را مطرح می کند بر اساس مقاله یک محقق عراقی است. بیانیه ای که دکتر مهدی معتق، استاد ایران در دانشگاه هانوفر، به چالش کشیده است. اما این فعال هلندی توئیتر که اکنون صاحب یک میلیون صفحه است در تازه ترین توئیت خود قسمت جدید سرزمین اشغالی و جنوب و جنوب شرق ترکیه را زلزله خیز می داند. کما اینکه هیجان پیش بینی اولیه که بر اساس تحلیلی غیرمستند و به گفته بسیاری از کارشناسان اتفاقی رخ داده بود، متخصص شد و شروع به توئیت کرد که شاید شهرت بیشتری برای او به ارمغان بیاورد، بدون ترس از اینکه در It made بوده است. مردم این کشور

توییت هایی که از نظر علمی و به گفته دانشمندان، پیش بینی زلزله همچنان غیر ممکن است و تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام می شود. نظر بده دکتر مهدی معتق، استاد مرکز تحقیقات علوم زمین، دانشگاه لایبنیتس هانوفر، آلماناین بیشتر شبیه یک کلاهبرداری برای کسب شهرت است، ادعا چیست؟

وی اخیرا در توئیتی نوشت: زمین لرزه بزرگ در منطقه مرکزی ترکیه تغییر قابل توجهی در فعالیت گسل خاورمیانه ایجاد کرده است که نتیجه فعالیت لرزه ای در قسمت پایین مدیترانه تا منطقه اشغالی است. کرانه باختری. واضح است که منطقه تغییر کرده است – تغییر در سکونتگاه های ساکنان.

وی در توئیتی اخیر نقاطی را که گسل تحت تاثیر فشار زلزله ترکیه قرار گرفته است، شناسایی کرده است.

اما واکنش کاربران به توییت جنجالی این مرد که پس از پیش بینی زلزله در ترکیه فالوورهای زیادی پیدا کرده و بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد، چیست؟

این کاربر در پاسخ به این توییت نوشت: “عمدا یا ناخواسته باعث ترس و وحشت بسیاری از مردم در سراسر جهان شده اید، حتی اگر پیش بینی های شما درست باشد، چرا فکر نمی کنید که چنین هشداری در شبکه های اجتماعی، دو چند روز قبل از رویداد، ضرر بیشتر از فایده؟

کاربر دیگری نوشت: زلزله دست خداست؛ حوادث طبیعی را نمی توان تحت کنترل و تأثیر انسان قرار داد، خداوند به آسیب دیدگان زلزله رحمت و رحمت کند.

و کاربر دیگری از این شخص پرسیده است: اخباری در مورد زلزله در کشورهای جنوب آسیا که افغانستان و پاکستان هستند شنیده ایم، آیا این خبر صحت دارد؟ چقدر صحت دارد لطفا به من بگویید.

منبع: صفحه توییتر فرانک هوگربیتز

دکمه بازگشت به بالا