تویوتا به دنبال فرصت در آفریقا

دایهاتسو تویوتا قصد دارد در سال جاری به توسعه خودرو ادامه دهد.

به گزارش میجیک، رئیس این خودروساز ژاپنی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دایهاتسو، زیرمجموعه تویوتا، پس از رسوایی تخلفات در بازرسی ایمنی خودرو، قصد دارد به توسعه خودروها ادامه دهد، افزود: فرصت هایی را در آمریکای جنوبی و آفریقا می بینیم.

دایهاتسو سال گذشته اعلام کرد که در تست‌های ایمنی 88000 خودروی کوچک تقلب کرده است که اکثر آنها با نام تجاری تویوتا فروخته می‌شوند، در این رسوایی که شهرت بزرگ‌ترین خودروساز ژاپن را به خطر انداخته است.

رئیس جدید شرکت، ماساهیرو اینوئه، از تویوتا آورده شد تا دایهاتسو را تغییر دهد و آن را در مسیر رشد قرار دهد. از سرگیری توسعه خودروی جدید نقطه عطف مهمی خواهد بود و ما اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار و برنامه ریزی برای حرکت رو به جلو تا پایان سال انجام داده ایم.

او در میزگرد به خبرنگاران گفت: بازار در حال ظهور برای ما خوب است و مانند پرتاب یک توپ سریع در وسط منطقه حمله است. وی گفت: آمریکای جنوبی و آفریقا بازارهایی هستند که باید در 10 سال آینده محور توسعه باشند.

بر اساس گزارش رویترز، همه مدل‌های دایهاتسو به جز یک مورد گواهینامه مطابق با استانداردهای داخلی را دریافت کرده‌اند و محموله‌ها از سر گرفته شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا