اقتصادی

تولید تخم‌مرغ‌های حاوی اسیدفولیک با قابلیت جذب ۹۵ درصدی در بدن

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهر علمی و تحقیقاتی اصفهان به فناوری مبتنی بر تولید تخم مرغ حاوی اسید فولیک دست یافتند و به گفته وی برخلاف اسیدفولیک شیمیایی 95 درصد فولیک است. اسید موجود در تخم مرغ توسط بدن جذب می شود.

محمدرضا عبادی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با میجیک. وی این شرکت را شرکتی تولید کننده مواد غذایی کاربردی معرفی می کند و می گوید: غذای فانکشنال غذایی است که علاوه بر داشتن خاصیت رساندن مواد مغذی به بدن، نقش مهمی در پیشگیری و درمان نیز دارد.

وی افزود: در این راستا یکی از مفیدترین مواد غذایی تولید شده در این شرکت تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک (B9) است. این تخمک ها برای 3 دسته از افراد، که یکی از آنها زنان باردار، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند، در نظر گرفته شده است.

عبادی خاطرنشان می کند: متخصصان زنان و زایمان قبل از اقدام به بارداری برای زنان قرص اسید فولیک تجویز می کنند. زیرا کمبود آن باعث ایجاد بیماری در کودکان به نام LTD یا نقص کانال نخاعی (NTD) می شود. اگر مادر با اسید فولیک و آهن کم یا ضعیف باردار باشد، این بیماری در نوزادان رخ می دهد.

مدیرعامل این شرکت با توجه به این آگاهی هشدار داد: بنابراین زنان باردار باید قرص فولیک اسید مصرف کنند، اما چون قرص فولیک اسید شکل شیمیایی دارد پس از مصرف بدن باید متناسب با فرم بدن تغییر کند، بنابراین با مصرف اسید فولیک . قرص ها به نوعی به متابولیسم بدن فشار وارد می کنند.

وی با تاکید بر اینکه تنها 40 تا 50 درصد اسید فولیک به صورت قرص وارد بدن می شود، گفت: بر این اساس وارد فناوری شدیم تا فرم شیمیایی اسید فولیک را وارد جیره غذایی مرغ های تخمگذار کنیم و در مواقعی که مرغ ها از این ماده استفاده می کنند. رژیم غذایی. شکلی از 5-متیل تتراهیدروفولات ایجاد می شود که دقیقاً همان شکلی است که بدن انسان به آن نیاز دارد.

عبادی تاکید کرد: بنابراین تخم مرغ هایی با اسیدفولیک زیاد تولید می شود در حالی که میزان اسیدفولیک 6 تا 8 برابر تخم مرغ های معمولی است و این در حالی است که بیش از 95 درصد اسید فولیک جذب بدن می شود. .

این محقق افزود: این فناوری امروزه در دنیا بسیار رواج یافته و بسیاری از کشورها مواد غذایی مفیدی تولید کرده اند.

عبادی در خصوص مصرف تخم مرغ غنی از اسید فولیک تصریح کرد: نیاز روزانه به اسید فولیک بسته به سن و جنس متفاوت است و بیشترین نیاز به این ماده مربوط به زنان باردار است که روزانه 600 میکروگرم نیاز دارند. تخم مرغ های غنی شده با اسید فولیک تولید شده در این شرکت تقریباً 100 میکروگرم اسید فولیک دارند. بنابراین می توان گفت یکی از تخمک های ما حدود 20 درصد نیاز روزانه زنان باردار را تامین می کند.

به گفته وی، برای کودکان مصرف یکی از آنها نیاز روزانه آنها را تامین می کند.

عبادی با تاکید بر اینکه با افزایش سن نیاز به اسید فولیک افزایش می یابد، گفت: این محصول وارد بازار شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا