اقتصادی

تردد کامیون‌ها در گمرک مرزی آستارا به حالت عادی برگشت

تردد کامیون ها در گمرک مرزی آستارا که به دلیل اختلال در ارتباط فیبر نوری و تجهیزات ایکس ری گمرک جمهوری آذربایجان با کندی مواجه شده بود، به روال عادی بازگشت.

به گزارش میجیک، علی حسین ذوالقدری – مدیرکل گمرک آستارا – گفت: از دو روز گذشته به دلیل اختلال در ارتباط فیبر نوری و تجهیزات ایکس ری گمرک آستارا جمهوری آذربایجان، امکان انجام گمرکات وجود دارد. تشریفات و دریافت کامیون ها از طرف مقابل با مانع مواجه شده است که با پیگیری های گمرک ایران این مشکل از طرف آذربایجان برطرف شد و هم اکنون تردد کامیون های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیت در گمرک مرزی آستارا دو کشور دچار مشکل شده است. به حالت عادی برگشته و به آرامی اجرا می شود.

این گزارش نشان می دهد که با توسعه روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، حجم تردد کامیون های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی از گمرکات مرزی آستارا افزایش چشمگیری داشته است ممکن است.

من باید بگویم؛ هم اکنون روزانه 300 دستگاه کامیون از گمرکات مرزی آستارا تردد می کنند و در فروردین ماه امسال تردد کامیون ها از گمرکات مرزی آستارا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا