اقتصادی

تامین آب در غرب تهران پایدار می‌شود

ابفای مدیرعامل استان تهران در مراسم افتتاح بخشی از طرح جامع آبرسانی استان تهران گفت: بهره برداری از این طرح پایداری و تاب آوری بیشتری را در مناطق غرب و جنوب غرب کلانشهر تهران به همراه خواهد داشت.

به گزارش میجیک، محسن اردکانی امروز در مراسم افتتاح بخشی از طرح آبرسانی کامل شهر تهران اظهار کرد: بخشی از طرح کامل آبرسانی شهر تهران (قمر بنی هاشم(ع)) در مجموع شامل افتتاح شش مخزن ذخیره آب شرب است. حجم 140 هزار متر مکعب و بیش از 55 کیلومتر خط انتقال آب با اعتباری بالغ بر 20 هزار و 300 میلیارد ریال با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

وی در تشریح مخزنی که افتتاح شد، گفت: این مخزن شامل یک مخزن ارتش 30 هزار مترمکعبی، یک مخزن 15 هزار مترمکعبی شماره است. 2 شهید باقری مخزن شهید عباسپور 15000 مترمکعب توسعه مخزن 30083 مترمکعب توسعه مخزن 15000 مترمکعب. از مخزن 20000 مترمکعبی شماره 8 نصر کوی و توسعه مخزن 30000 متر مکعبی شماره 13 صادقیه که از تصفیه خانه شماره 2 و 6 تهران تغذیه می شود.

به گفته اردکانی، طول خطوط انتقال آب استان تهران 3 میلیون و 819 کیلومتر، طول شبکه توزیع 18 هزار و 668 کیلومتر و حجم مخازن مدار عملیاتی 3 میلیون و 762 متر مکعب مخازن است. هشت تصفیه خانه با ظرفیت 35 متر مکعب بر ثانیه در حال بهره برداری است.

مدیرعامل آبفای استان تهران طول شبکه و خطوط انتقال آب تهران را 240 کیلومتر که 170 کیلومتر آن در طرح کامل آبرسانی شهر تهران قرار دارد، عنوان کرد و گفت: تاکنون 108 کیلومتر از خطوط انتقال آب تهران اجرا شده است. امروزه 55 کیلومتر اجرا شده است.. این چیدمان جابجایی آب بین تصفیه خانه و مخزن تهران، انتقال آب از یک سیستم به سیستم دیگر را به خصوص در مواقع بحرانی که به یکی از سیستم های آبی نمی رسد، آسان می کند.

به گفته اردکانی، افزایش ضریب مقاومت و پایداری تاسیسات آبی تهران در چارچوب تحقق اهداف مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در مواقع بحران، افزایش حجم مخازن ذخیره آب تهران، امکان جابجایی آب بین منابع آب تهران. . سیستم، همچنین مدیریت مصرف انرژی و کاهش هزینه انتقال آب به روش ثقلی از مهمترین اثرات بهره برداری از این پروژه بوده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا