برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

بهترین تسبیح شاه مقصود دنیا

همه چیز در مورد تسبیح شاه مقصود

درجه بندی و قیمت‌گذاری شاه مقصود بر چه اساسی صورت می‌گیرد ؟ انواع تسبیح‌های شاه مقصود کدام است ؟ تشخیص شاه مقصود اصل چگونه انجام می‌شود ؟ چطور یک تسبیح شاه مقصود اصل خریداری کنیم ؟ و پاسخ سوالات دیگری که در مورد تسبیح شاه مقصود در ذهن دارید را همراه با ما در این مقاله بخوانید. در گذشته کشور افغانستان بخشی از خاک ایران بود. یکی از پادشاهان سلسله صفوی ایران به نام مسعود شاه ، حاکم آن منطقه بود و در زمان حکمرانی‌اش به دستور وی ، بارگاه امام زاده شاه آقا تعمیر و بازسازی شد. این کار باعث آبادانی آن منطقه گردید و به همین دلیل سنگ‌های معدنی استخراج شده از آن معادن  را شاه مسعود نام‌گذاری کردند که در مرور زمان به نام شاه مقصود تغییر کرد.

مشخصات تسبیح شاه مقصود اعلا ؟

پارامترهای زیادی برای تعیین ارزش و قیمت تسبیح شاه مقصود در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال : رنگ ، طبع ، خلوص ، پاکی ، وزن ، اندازه ، تراش و ترتیب و چیدمان اصولی دانه ها.

The best rosary of Shah Maqsood in the world

علت اختلاف قیمت تسبیح‌های شاه مقصود ؟

تسبیح شاه مقصود اصل بر اساس پارامترهای زیادی از جمله : رنگ ، وزن ، طبع و پاکی سنگ ، خلوص ، شفافیت ، تراش و … تعیین ارزش می‌شود. هرچقدر سنگ‌های تشکیل دهنده‌‌ی تسبیح از پارامترهای کیفی بالاتری برخوردار باشند ، کمیاب‌تر و از نظر مالی ارزشمندتر می‌باشند . اما عنایت داشته باشید صرف نظر از بحث زیبایی ظاهری و کمیابی شاه مقصودهای گران قیمت ، تفاوتی از لحاظ بحث درمانی و ارزش معنوی بین تسبیح‌های شاه مقصود اصل ارزان و گران قیمت وجود ندارد .

بهترین معدن تسبیح شاه مقصود کجاست؟

بهترین تسبیح‌های شاه مقصود از کشور افغانستان تهیه می‌شود که در بازار با عنوان معرفی می‌گردند. البته در گذر زمان ، تسبیح‌های شاه مقصود از کشورهای دیگر نیز وارد کشور شده و برخی از فروشندگان (یا از روی سوءنیت و یا کم بودن اطلاعات کارشناسی) این تسبیح‌ها را به عنوان تسبیح شاه مقصود افغان ، خرید و فروش می‌کنند. تمامی تسبیح‌های شاه مقصود که در سایت جواهربازار ارائه می‌شوند توسط کارشناسان خبره بررسی و اصالت آنها تائید شده است.

روش نگهداری تسبیح شاه مقصود به چه صورت است؟

یکی از مهمترین مواردی که باید برای نگهداری از تسبیح شاه مقصود رعایت کرد ، عدم تماس آن با مواد شیمیایی و اسیدی است! برای محافظت از دانه‌های تسبیح ، آن را درون جعبه جداگانه‌ای نگهداری کنید . بهتر است بدانید ، ، هر چه بیشتر استفاده شود و اصطلاحا دست بخورد ، به ارزش آن اضافه می‌شود. برای حفظ جلا و کیفیت دانه‌های تسبیح شاه مقصود ، بهتر است در فواصل زمانی مختلف آن را با مقدار بسیار اندکی روغن زیتون و یا پارافین چرب کنید.

قیمت تسبیح شاه مقصود اصل چقدر است؟

در طیف وسیعی ارائه می‌شود و فقط توسط کارشناسان خبره و با توجه به کیفیت و معدن آن قیمت‌گذاری می‌گردد. برای تعیین ارزش و قیمت تسبیح شاه مقصود اصل ، پارامترهایی همچون : رنگ ، خلوص ، کیفیت و پاکی سنگ ، تراش ، وزن و … مدنظر کارشناسان قرار می‌گیرد . در حال حاضر در محدوده قیمتی 185٫000 تومان و  در محدوده قیمتی 77٫300٫000 تومان به فروش می‌رسد. یادآور می‌شویم که تمامی تسبیح‌های شاه مقصود سایت جواهربازار توسط کارشناسان خبره بررسی و قیمت‌گذاری شده‌اند.

تسبیح شاه مقصود در چه رنگ‌هایی یافت می‌شود؟

رنگ تسبیح شاه مقصود می‌تواند بین طیف زرد تا سبز و همچنین طیف رنگی قرمز تا قهوه‌ای (یا حتی سیاه) متغیر باشد. همچنین نمونه‌های تسبیح شاه مقصود قرمز ، یا تسبیح شاه مقصود زیتونی نیز ارزش بالایی دارند.

خواص سنگ درمانی تسبیح شاه مقصود چیست؟

استفاده از سنگ شاه مقصود خواص و فواید بسیاری دارد که بخشی از آنها در کتب معتبر سنگ‌درمانی آورده شده است. از جمله دفع انرژی‌های مضر، درمان بیماری‌ها، افزایش قوای جسمانی و … . چکیده‌ای از مهمترین خواص درمانی شاه مقصود را بصورت یک مقاله کامل آماده کرده و در بخش کتابخانه تخصصی جواهربازار ثبت کرده‌ایم. برای مطالعه‌ی آنها مقاله را مطالعه کنید.

چطور متوجه پاک بودن تسبیح شاه مقصود بشویم؟

هرچقدر دانه‌های تسبیح رنگبندی یکسانی نسبت به یکدیگر داشته باشند و داخل دانه‌ها چند رنگی دیده نشود ، ارزش آن تسبیح بیشتر می‌شود. احتمال دارد داخل برخی دانه‌های تسبیح شاه مقصود نقطه‌های سیاه (که اصطلاحا به آن زغال می‌گویند) یا نقطه‌های سفید (که اصطلاحا به آن یخ گفته می‌شود)  وجود داشته باشد که البته جزء طبیعت سنگ محسوب می‌شود. ولی هر چقدر این نقطه‌های سیاه و سفید کمتر باشد ، ارزش تسبیح بیشتر می‌شود.

تراش دانه‌های تسبیح شاه مقصود به چه صورت است؟

شکل ظاهری تراش این دانه‌ها معمولا به صورت هلی با لبه‌های خم شده است. تقریبا مشابه یک استوانهمه چیز نو و آکبند آن خوب است اما در اینجا قضیه برعکس است! تسبیح شاه مقصود هرچه بیشتر کار کرده باشد گران تر و با ارزش تر میشود و این به دلیل خاصیت سنگ شاه مقصود است! بله سنگ هرچه بیشتر دست بخورد براق تر میشود و هرچه براق تر شود زیباتر و به تبع آن گران تر خرید و فروش میشود! تسبیح شاه مقصود اصلی معمولا به رنگ های زرد، سبز، زیتونی ، نباتی ، قرمز ، مشکی ، یافت میشود که در فروشگاه تمام رنگ های آن عرضه میشود. لازم به ذکر است که گران ترین نوع شاه مقصود رنگ زرد خوش رنگ آن میباشد.

معرفی کامل انواع تسبیح شاه مقصود :

تسبیح شاه مقصود یکی از محبوب ترین سنگ ها در بین تسبیح های سنگی است که در بازار موجود می باشد، و معمولا هرزمان تقاضا زیاد بشود، تقلب هم در آن شاخه به همان میزان زیاد خواهد شد، مخصوصا اینکه جنس مرغوب و اصل این سنگ، ارزشمند و کم یاب نیز میباشد. بنابراین اگر قصد خرید تسبیح شاه مقصود را کرده اید پیشنهاد فروشگاه خواستنی این است که یک بار با دقت این مقاله را مطالعه کنید.

تسبیح شاه مقصود اصل برای معادن مختلف کشور افغانستان می باشد که رنگ های متفاوتی دارد. اینکه برخی میگویند شاه مقصود اصل زرد است یا شاه مقصود اصل فقط سبز است یا فقط انگوری است تفکر اشتباهی است که میان مردم رایج شده است. شاه مقصود چندین رنگ مشخص دارد و تمام این رنگ ها هم همگی اصل افغانی هستند.
رنگ های شاه مقصود عبارتند از زرد، سبز، قرمز، نباتی، مشکی، زیتونی در بین رنگ های بالا سنگ شاه مقصود زرد اصل، از همه با ارزش تر و گران تر و کم یاب تر میباشد و درست به همین خاطر است که تسبیح شاه مقصود زرد در انواع و اقسام مختلفی در بازار عرضه میشود تا زمینه تقلب و کلاه برداری برای سود جویان فراهم شود که در ادامه تمام آنها بهمراه تصویر برای شما معرفی خواهیم کرد.

دکمه بازگشت به بالا