بهانه‌ای برای تعطیلی مغازه‌های طلافروشی وجود ندارد

جلسه بررسی مشکلات و مسائل اعتصاب طلافروشان با معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 12 تهران برگزار شد.

به گزارش میجیک به نقل از شعبه دادگاه، دادستانی تهران با توجه به اتفاقات اخیر در بازار فروشندگان و تولیدکنندگان جواهر و جواهر و بر اساس آن به عنوان مدعی العموم و برای پیگیری حقوق عامه وارد این موضوع شد. در این راستا صبح با معاون دادستان و سرپرست دادسرای 12 تهران و هیئت مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر سازان و معاون دادستان در محل این اداره جلسه تشکیل شد. مشورت با اعضا برای کمک به حل مشکلات و خواسته های آنها.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 12 تهران در این جلسه گفت: هر دادستانی احساس می کند که حقوق عموم مردم قابل تضییع است، برای حقوق عامه دخالت می کنند تا فضای عمومی ایجاد شود. جامعه ملتهب نیست و فضای آرامش و امنیت حاکم است.

گلزاده تصریح کرد: زمانی که برای کارگران هر صنفی مجوز کسب فعالیت صادر می شود به این معناست که دارنده پروانه با مشارکت در فعالیت های صنفی در چارچوب قانونی موافقت می کند. در قانون نیز تکالیف دارندگان پروانه اعم از ضوابط بهداشتی، مقررات انضباطی و … مشخص شده و علاوه بر این، دادستان نیز مطالبه عدالت را برای تکمیل حقوقی که باید پرداخت و در نهایت عدالت محقق شود را وظیفه خود می داند.

وی با قدردانی از اعضای هیئت مدیره صنف تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر برای همکاری با دستگاه حاکمه گفت: امیدوارم از این پس این همکاری ادامه داشته باشد تا مطالبات برحق این صنف محقق شود.

سرپرست دادسرای ناحیه 12 تهران با بیان اینکه پس از جلسه و مذاکرات هیأت مدیره صنف طلا و جواهر فروشان با مراجع ذیربط اتفاقات خوبی رخ داد و توافق نسبی حاصل شده است که دادگاه نمی تواند وسیله ای برای رسیدگی باشد. صدمه؛ به عبارت دیگر دادگاه نباید باعث آسیب به مردم و جامعه شود.

گل زاده با اشاره به هدف از برگزاری این نشست هشدار داد: این جلسه برای حل مشکلات و مشکلات موجود و رفع التهاب ایجاد شده بین اعضای صنف طلا و جواهر فروشان و ایجاد آرامش برگزار شد. و خوب در بگذار جامعه شاهد باشد

وی با بیان اینکه مقدمات انجام شده و دلیلی برای تعطیلی طلافروشی وجود ندارد، افزود: وقتی در دادسرا مشکلی پیش می آید، وقتی درخواست را پیگیری می کنیم، پیگیر حق مردم هستیم تا مشکل را حل کنیم.

سرپرست دادسرای ناحیه 12 تهران با بیان اینکه گزارش هایی مبنی بر برخی افراد غیرعادی در مشکلات اخیر شنیده می شود، گفت: اگر مردم بخواهند مشکل را به هم بزنند چون مشکل مربوط به امنیت و آرامش جامعه است، وارد عمل می شویم. از جنبه های کلی، اما ما احساس می کنیم که موضوع حل شده است و جای نگرانی وجود ندارد.

گلزاده در این نشست خطاب به حاضران گفت: با علم به اینکه دادستانی در کنار شماست از تمام ظرفیت های قانونی موجود برای حل مشکل استفاده می کنیم و اطلاعیه لازم را به سایر نهادها و سازمان های دادسرای کل کشور و دادستان تهران ارسال خواهیم کرد. . دفتر.

وی تاکید کرد: زمان بازگشت آرامش به بازار است. ما هر روز مشکلات را رصد و رصد می کنیم و به مقامات بالاتر اطلاع می دهیم، درب دادسرا نیز برای طرح مطالبات به روی همه اقشار جامعه باز است.

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران نیز در این نشست گفت: از دی ماه جلسات زیادی برای تحقق مطالبات اعضای اتحادیه داشته ایم و به مجلس رفته ایم. چندین بار برای ارائه راهکار و انجام اصلاحات و با مقامات مختلف مکاتبه کرده ایم.

رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با اشاره به نامه ای که برای رفع مشکل به مراجع ذیربط ارسال شده است، گفت: با مشکل التهاب باید با دقت و سرعت برخورد شود تا حفظ شود. فضای صلح آمیز در جامعه». .

وی با اشاره به پیام صوتی و تصویری ارسالی پس از جلسه مشترک هیات مدیره اتحادیه طلافروشان با وزارت حراست برای بازگشایی این مغازه گفت: متاسفانه هجمه هولناکی از سوی برخی رسانه ها به صنف ما وارد شده است. که باعث ناراحتی بسیاری از اعضا شده است. است.

بذرافشان با اشاره به دو جلسه اعضای این اتحادیه با وزارت حراست که منجر به دو نتیجه خوب شد، گفت: مقرر شد سرمایه ثبت نشود و فقط معاملات ثبت شود و به سرعت ثبت نام به ثبت روزانه تبدیل شد. “

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با بیان اینکه تلاش اعضای هیات مدیره برای بازگشایی مغازه ها ادامه دارد، گفت: اصلاحات قانونی خوبی شکل گرفته است و باید به یکدیگر کمک کنیم. اتمسفر. و جو روانی که در بازار برای مدیریت وجود دارد

در پایان هریک از اعضا به بیان نظرات خود پرداختند.

پس از پایان جلسه معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ناحیه 12 به همراه هیات مدیره فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه و اتحادیه تولیدکنندگان استان تهران از شهرهای خرداد، اردیبهشت، احسان و … بازدید میدانی کردند. حکیم هاشمی به پاساژ رفت و با مغازه داران به گفتگو نشست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا