مطالب میجیک

برنامه‌های حوزه بانوان سعید جلیلی تشریح شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، فرشته روحافزا نماینده زن ستاد انتخاباتی سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در اجلاس بانوان پیشرفت و تحول در دولت آینده به تشریح اهداف و برنامه ها پرداخت. نامزد

وی در ابتدا ضمن ابراز امیدواری از اینکه بتوانیم از طریق مذاکره انتخابی خوشایند داشته باشیم به تشریح وظایف فراوان این کاندیدای ریاست جمهوری پرداخت و گفت: به امور داخلی و خارجی رسیدگی کرده و نقش مهمی در مبارزه با فساد داشته است. ، که در دسترس است و به تفصیل قابل مطالعه است. فقط سرفصل فعالیت این افراد بی وجدان که برای دفاع مقدس به معدن رفتند و مشکلات جامعه را برای حل مشکلات برنامه ریزی کردند را بخوانید.

نماینده بانوان ستاد جلیلی در رابطه با دولت خانواده ادامه می دهد: آقای جلیلی 140 سفر به شهرستان ها و استان های کشور داشته و سال ها مشکلات کشور را رصد کرده و با کشف نقاط ضعف و آسیب هایی که وجود دارد. از نظر زنان به طور کلی به هر بخش توجه کرده اند و برای زنان روستایی برنامه جداگانه ای دارند. در گذشته 70 درصد جمعیت ایران روستایی بودند و امروز این جمعیت به 30 درصد کاهش یافته است. برنامه آقای جلیلی این است که جامعه روستایی جایگاه خود را حفظ کند و برای زنان روستایی برنامه ریزی دقیقی داشته باشد. جوامع روستایی در شمال و جنوب ایران متفاوت هستند و هر کدام به صورت محلی نیاز به برنامه اقدام خاص خود دارند.

وی افزود: زبان و قومیت از عوامل مهم برای اقناع جامعه روستایی است که در کنار عوامل پیش بینی شده در طرح کلان نیازمند برنامه عملیاتی است و باید آسیب های هر حوزه استخراج شود. آقای جلیلی برای هر کدام از این طرح ها و برنامه ها عنوانی دارد. او معتقد است زنی که متاهل است و می خواهد درس بخواند باید با هم هماهنگ باشد و بتواند از هر دو طرف سنگرو را حفظ کند. این برنامه با جمعیت جوانان متفاوت است. سبک کار و زندگی زنان در شهرها و روستاها با شهرهای بزرگ و تهران متفاوت است.

روح افزا گفت: آقای جلیلی برای همه زنان جامعه در سطوح مختلف برنامه دارد، از جمله زنان سرپرست خانوار که خودشان به چند قشر تقسیم می شوند، مثلا کسانی که سرپرست خانوار هستند اما شوهر دارند. یا همسرش در زندان است یا درگیر اعتیاد است یا در مقطعی همسرش مشکل مالی یا تحصیلی دارد. برای همه زنان، مشکلات و مشکلات برنامه ریزی شده است.

سعید جلیلی نماینده بانوان ستاد انتخابات گفت: این برنامه برای حل بحران طلاق در کشور طراحی شده است. تحلیل جامعی در دولت سایه انجام شده است. فقط داشتن آمار کافی نیست زیرا آمار نیاز به تحلیل دارد. برنامه ریزی دقیقی برای تشکیل خانواده آسان و افزایش اشتغال برای مردان وجود دارد. آقای جلیلی معتقد نیست پیشرفت خود به اسناد بین المللی خارجی بستگی دارد. حس اعتماد به نفس و اتکا به خود برای پیشرفت وجود دارد، آقای جلیلی به توان داخلی کشور در زمینه های مختلف معتقد است.

روح افزا در دومین سخنرانی خود به برنامه دولت سای جلیلی برای تربیت نخبه پرداخت و افزود: آقای جلیلی در دولت سایه خود از افراد با سابقه تحصیلی بیشتری استفاده کرده است. برنامه های آینده دولت در سایه منطبق بر وجود نخبگان است. جوانان ایرانی در حال تحصیل در خارج از کشور بدون استثنا آزاد هستند فارغ التحصیل تبدیل شود. روانشناسان می گویند در جامعه دو درصد نخبگان خاص یا با ضریب هوشی پایین داریم. الان هم نقطه جامعه در دانش بنیان خودش را نشان داده است.

وی در خصوص درایت استفاده از ظرفیت مردم ادامه داد: کاملا مشخص است که بستگی به مردم دارد. 140 مسافر استانی نشان می دهند که برای مردم ارزش قائل هستند. آنها خود را مردمی می دانند. به روستاها و دانشگاه ها می روند و در موقعیت های مختلف با زنان و دانشجویان روستایی صحبت می کنند و مشکلاتشان را با آنها در میان می گذارند. آنها همچنین با ماشین های گران قیمت تردد نمی کنند، رزمنده هستند و در قالب بسیج مردمی تا جبهه پیش می روند و جاده ها برای حمل و نقل مسدود نیست.

روح افزا گفت: طرح آقای رئیسی با برنامه آقای جلیلی فاصله چندانی ندارد، ایشان بارها گفته اند که به این دولت کمک خواهم کرد و آقای رئیسی هم گفته است. آقای جلیلی در تحقیقات خود نخبگان را پیدا می کند و با آنها صحبت می کند. چه کسی می خواهد به غرب و شرق تکیه نکند، چه خطی باید ترسیم کرد؟ آقای جلیلی فردی ولایت مدار است و اقدامات خود را بر اساس منویات مقام معظم رهبری برنامه ریزی می کند. او معتقد است که مردم به تغییر و پیشرفت کمک می کنند. اعتماد به نفس یک فرد به این معنی است که در میدان است.

روح افزا در خصوص طرح ازدواج جوانان گفت: ویژگی دولت آقای جلیلی این است که طرح ایشان با دولت آقای رئیسی گره خورده است. او در مورد این برنامه اظهار نظر کرد. در حوزه زنان و خانواده ها که هر روز با آسیب ها و مشکلات جدید مواجه می شوند، طرح مربوطه آسیب شناسی می شود.

سعید جلیلی نماینده زنان در ستاد انتخابات درباره زنان خانه دار در مدیریت آقای جلیلی گفت: بسیاری از زنان در خانه فعالیت های مختلفی از جمله قالی سازی انجام می دهند. بافی آنها می نویسند یا کار از راه دور انجام می دهند، حتی روزنامه نگارانی هستند که مصاحبه کاری از راه دور انجام می دهند و دفتر ندارند. زنانی هم هستند که آر حتی در خارج از کشور هم نمی توان آمار ۲۲ میلیون زن خانه دار را صحیح دانست و باید این زنان را دسته بندی کرد.

روح افزا افزود: شاهدیم که زنان روستایی علاوه بر تربیت فرزندان خود به کشاورزی و کشاورزی نیز می پردازند و زنان بسیار توانمندی هستند. ما نمی توانیم این زنان را خانه دار بدانیم. در این راستا باید برنامه دقیق کارشناسی انجام شود تا مشخص شود چه کسانی در این آمار باقی مانده اند که فقط مادر هستند و آیا باید بگوییم که آیا مادر بودن شغل نیست؟ از قول مقام معظم رهبری گرچه زنان بچه دار نمی شوند. همسر داشتن موضوع مهمی است. خانه داری برای خودش یک شغل است. برای رشد و عظمت و حمایت خانواده باید برنامه هایی اجرا شود و این در برنامه آقای جلیلی جای دارد. ما باید برای زنان مسن برنامه داشته باشیم.

در مورد برنامه های آقای جلیلی برای بازگشت به کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد و اینکه آیا نیازی را می بیند یا خیر؟ وی گفت: ما یک دوره از این کمیسیون حذف شدیم و در دور بعد خانم خزعلی وارد این کمیسیون شد و باید در جامعه جهانی باشد. به نظر آقای جلیلی وقتی می گوید دنیای فرصت، منظورش جهانی شدن گفتمان حوزه انقلابی است که نیمی از آن مربوط به حوزه زنان است. امروزه می توان ردپای این کار را در دانشگاه های بین المللی مشاهده کرد.

نماینده زن ستاد جلیلی ادامه داد: به نظر ایشان باید پایه و اساس امور فرهنگی ایجاد شود. وی در مناظره اعلام کرد که امور فرهنگی نیاز به زیرساخت دارد. در دولت های مختلف، پایه های برنامه فرهنگی ایران برعکس شده است. دولت 8 سال برنامه های فرهنگی را با نگاه غربی ترویج کرد.

وی در خصوص فرهنگ بانوان در برنامه سعید جلیلی افزود: برنامه فرهنگی یک تور راهنما نیست. اساس برنامه ایران اسلامی ما بر پیشرفت است. دیشب اعلام کردند که رئیس جمهور باید کتاب بخواند و فیلم جهانی ببیند. می توانند در مورد مسائل فرهنگی به صورت جزئی اظهار نظر کنند.

روح افزا در پایان گفت: در دولت آقای جلیلی زنان در حکومت نقش دارند.

دکمه بازگشت به بالا