برخورد با مسئولان فاسد در سطوح مختلف/ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری نداریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با رانت، فساد و انحصار به شدت برخورد می شود و در صورت اثبات، مسئول در هر سطحی از کار برکنار می شود و این خط قرمز است و در ستادها و استان ها اعمال می شود.

به گزارش میجیک، محمدعلی نیکبخت در جلسه شورای معاونان و مدیران با ابراز التزام به رئیس جمهور تاکید کرد: نظارت و حسابداری در همه زمینه ها وظیفه مسئولان است و اگر تخلفی صورت بگیرد. ، باید سریع پیگیری شود.

وی در عین حال افزود: با رانت، فساد و انحصار به شدت برخورد می شود و در صورت اثبات، مسئولین در هر سطحی از کار برکنار می شوند و این خط قرمز است و در ستادها و استان ها اعمال می شود.

برخورد نامناسب با ارباب رجوع در حکومت مردمی جایی ندارد

نیکبخت با اشاره به برخی رفتارها در برخورد با ارباب رجوع گفت: تکریم ارباب رجوع از خطوط قرمز دولت است و برخورد نادرست با مددجویان در دولت مردمی جایی ندارد. اکثر مشکلات و مطالبات کشاورزان، بهره برداران و مردمی که از روستاها و شهرستان ها به تهران می آیند در همین محل قابل حل است.

محدودیت های سرمایه گذاری برداشته می شود

وزیر جهاد کشاورزی در بخشی دیگر از این سخنان، الزامات سرمایه گذاری در زیربخش کشاورزی را بیان کرد و گفت: محدودیتی برای سرمایه گذاری نخواهیم داشت، بنابراین ستاد باید دستورالعمل های اصلاحی تهیه و صادر کند، دستورالعمل ها باید به گونه ای طراحی شود که رئیس سازمان می تواند؛ موافقت اصولی، مجوز فعالیت و صدور تاسیس در خود استان.

وی همچنین افزود: از این پس مراجعه سرمایه گذاران به تهران جای سوال دارد، علاوه بر این؛ مجوز بهره برداری از واحدهای سنتی کوچک به راحتی صادر شود و برای توسعه تولید در روستاها محدودیت ها برداشته شود و مجوزها گسترش یابد.

کارگزاران بیمه خارج از صندوق های بیمه کشاورزی تخلف آشکار هستند

وزیر جهاد کشاورزی صندوق بیمه کشاورزی را پشتوانه ای مطمئن در حوادث کشاورزی دانست و گفت: تقویت این صندوق ضروری است و ارائه بیمه در خارج ممنوع است و تخلف آشکار است چرا که صندوق بیمه کشاورزی همه را پوشش می دهد. انواع حوادث و اتلاف منابع جز در این صندوق قابل قبول نیست.» .

تفاهم نامه ها و توافقات منجر به قراردادهای همکاری و پروتکل های اجرایی می شود

نیکبخت گفت: در صادرات محصولات کشاورزی هیچ مانعی نداریم، کشاورزان و تولیدکنندگان باید در بازار بین المللی نقش آفرینی کنند، اعتقاد بر این است که صادرات از جریان تولید حمایت می کند.

وزیر جهاد کشاورزی در عین حال افزود: در تعاملات بین المللی کارهای خوبی انجام شده و نیاز به تفاهم نامه ها، تفاهم نامه ها، روابط دوجانبه و چندجانبه و جلسات مشترک منجر به عقد قراردادها و پروتکل های اجرایی می شود، بنابراین همکاری نزدیک با معاونت اقتصادی است. از وزارت امور خارجه به عنوان تسهیل کننده. .

نیکبخت در ادامه به اولویت های همسایگان و کشورهای منطقه تاکید کرد و گفت: برای رفع کمبود، واردات کالا از مبادی نزدیک و کشورهای همسایه به دلیل صرفه اقتصادی و هزینه کمتر، راهبرد وزارت جهاد کشاورزی است. ، که معاونت بازرگانی و دفتر بین الملل باید به آن توجه داشته باشند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا