برای عبور از پیک مصرف برق خوزستان ۸۰ پروژه به بهره‌برداری رسید

میجیک/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: از 125 پروژه حیاتی، مهم و اولویت دار تعیین شده برای عبور از پیک برق، 80 پروژه برق دار شده و مابقی تا پایان خرداد 1403 اجرا می شود.

علی اسدی امروز نهم اردیبهشت ماه در جلسه رسیدگی به پیک برق در تابستان 1403 که با حضور شرکت های صنعت برق و معاون عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: 125 پروژه احداث و برنامه ریزی شد. برای غلبه بر پیک مصرف در این شرکت که 80 پروژه عملیاتی و وارد مدار و شبکه آماده ورود به پیک مصرف می شود.

وی با اشاره به تفاوت قابل توجه مصرف برق خوزستان در سرد و گرم گفت: مصرف برق خوزستان پس از پایان شهریورماه با حداکثر تولید این صنعت 3000 مگاوات است اما این بار در تابستان به دلیل ورود سرمایش باز. . 3 برابر رشد می کند و چیزی حدود 6000 تا 7000 مگاوات خنک کننده باز وارد شبکه می شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بر لزوم مدیریت مصرف در بخش خانگی و دولتی (اداری) تاکید کرد و گفت: کار تیمی در مدیریت مصرف باید با بازدید از مراکز دولتی و مشارکت رسانه‌ها در جهت کاهش مصرف برنامه‌ریزی شود. بخش خانگی در این بخش از انرژی به نفع صنعت هدر ندهید.

اسدی ادامه می دهد: بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان در دمای 40 تا 47 درجه در تیرماه رخ می دهد و اگر بتوانیم بار سرمایشی را کاهش دهیم به نفع استان خواهد بود.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات شبکه خوزستان مصرف برق معدنچیان در منازلشان است که به طور ناگهانی 30 درصد شبکه را دچار شوک و تصادف می کند.

معاون استاندار خوزستان نیز در این جلسه با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت ها در مدیریت مصرف برق خانگی استفاده شود، گفت: استفاده از توان روابط عمومی و همکاری صدا و سیما در این امر موثر است.

محمد خانچی افزود: در مورد معدنچیان نیز باید پیگیری جدی و اقدام لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه همه صنایع و ادارات باید با روش های مدیریتی مصرف را در طول سال کاهش دهند، گفت: تعامل و همکاری صنعت و صنعت برق به تامین برق مورد نیاز خانوارها و صنعت کمک می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا