اقتصادی

بدهی جهانی رکورد زد – میجیک

بدهی جهانی به رکورد جدید 313 تریلیون دلار رسید.

به گزارش میجیک، موسسه مالی بین المللی (IIF) اعلام کرد که بدهی جهانی در سال گذشته 15 تریلیون دلار افزایش یافته و کل بدهی ها به رکورد جدید 313 تریلیون دلاری رسیده است.

این آژانس در آخرین گزارش خود خاطرنشان کرد که نسبت بدهی جهانی به تولید ناخالص داخلی برای سومین سال متوالی کاهش یافت که عمدتاً ناشی از بلوغ بازارها بود.

نوامبر گذشته، این گروه اعلام کرد که بدهی جهانی در سه فصل اول سال 2023 9.5 تریلیون دلار افزایش یافته و از 307 تریلیون دلار فراتر رفته است.

این موسسه پیش از این اعلام کرده بود که بیشترین افزایش بدهی های بخش دولتی با کسری مالی بالاتر از سطح قبل از همه گیری در ایالات متحده، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، برزیل، چین، هند و مکزیک باقی مانده است.

کاهش این نسبت به ویژه در کشورهای توسعه یافته محسوس است و برخی از بازارهای نوظهور اخیراً افزایش یافته اند که نشان دهنده توانایی کشورها در پرداخت بدهی های خود است.

هند، آرژانتین، چین، روسیه، مالزی و آفریقای جنوبی بیشترین افزایش را ثبت کردند که نشان دهنده چالش‌های بالقوه در ارائه بدهی است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا