مطالب میجیک

اپه و فلوره هر روز ضعیف‌تر از دیروز

دو شمشیرباز ایرانی به نام های اپه و فلور در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا در کویت عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند و فدراسیون نباید مدال های سابر را پنهان کند.

به گزارش میجیک، در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا کویت مانند سال های گذشته تنها سلاح سابر توانست مدال بگیرد و سایر سلاح ها عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشتند. صابر در انفرادی یک مدال برنز و یک نقره تیمی کسب کرد.

دو اسلحه فلور و اپه سال‌ها است که در نتایج ضعیف مشابهی شرکت کرده‌اند، اما هیچ برنامه‌ای دیده نشده است که نشان دهد تغییری در این دو رشته ایجاد شده است. در زمان مدیریت فدراسیون قبلی این دو سلاح نتایج ضعیفی کسب کردند و در فدراسیون فعلی اپه و فلور بدون کسب نتیجه خاصی مسابقه را ترک کردند. حتی تیم اپه هم به صورت کامل اعزام نشد و یکی از شمشیربازان فلور برای حضور در قسمت تیمی استفاده شد.

این دو رشته نیاز به برنامه ریزی اساسی دارد و با برگزاری یکی دو اردو، چیز خاصی برای اپه و فلور وجود ندارد. درست است که تیم سابر الان نتیجه می گیرد اما فدراسیون سال ها در باد مدال سابر خواهد خوابید و روز ورزشکاران نامدار سابر پس به همه شمشیربازان چه پیشنهادی می شود؟

در برخی دیدارهای دیگر این دو تفنگ باید بدون نتیجه باشند، بنابراین فدراسیون به فکر بهبود شرایط است. این دو سلاح در مسابقات جوانان و نوجوانان نتایج ضعیفی کسب کردند و در رده بزرگسالان نیز وضعیت مشابهی داشت.

عملکرد شمشیربازان اپه و فلور در مسابقات قهرمانی آسیا:

تنها

سلاح میمون

*زنان (54 شرکت کننده)

22- ریحانه رضایی طادی

48- شیمی رضایی مقدم

* پسران (79 شرکت کننده)

40- محمدرضا و طوقی

41- محمد رحیمی

45- محمد اسماعیلی

60- بهنام بیک

تفنگ فلور

* زنان (44 شرکت کننده)

35- زهرا کارگر

37- شیدا حسینی

40- شیمی معتمدی

تیم

سلاح میمون

بانوان: تیم ایران در بین 13 تیم شرکت کننده در رده دوازدهم قرار گرفت.

مردان: تیم ایران در بین 17 تیم شرکت کننده در رده پانزدهم قرار گرفت.

تفنگ فلور

بانوان: تیم ایران در رده نهم و آخر قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا