برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

انواع لامپ ال ای دی دیواری

لامپ های ال ای دی LED کم مصرف امروزه جایگزین لامپ های رشته ای قدیمی شده اند و تا به الان تاثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف انرژی برق داشته اند. این محصولات در مقایسه با نمونه های قدیمی، نه تنها دارای مصرف پائین تری هستند بلکه از روشنایی و پخش نور بهتری نیز برخوردار می باشند، همین موضوع خرید لامپ ال ای دی LED را به گزینه ای بسیار مناسب تبدیل کرده است. 

روشنایی محیط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همچنین امروزه طراحان با طراحی نورپردازی مناسب می توانند در حالات روحی و احساسات افراد کنترل نسبی داشته باشند. طراحی نور منزل و یا محل کار و … که افراد ساعات طولانی را در آن فضاها به سر می برند باید به نوعی باشد تا فرد احساس خستگی نکند، گاهی نور پردازی محیط به قدری ضعیف و کم نور است که افراد خیلی سریع احساس خستگی و خواب آلودگی می نمایند. همچنین ممکن است ماندن به صورت دائمی در فضایی با نورپردازی خسته کننده و کم نور باعث ایجاد حالت هایی همانند افسردگی در فرد شود.

مشاهده وبسایت لاینکس متخصص تولید و عرضه مقاطع نور خطی در ایران

حال در نقطه مقابل، نورپردازی زیبا و مناسب باعث می شود تا سطح انرژی شما افزایش یابد و این موضوع کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید و حال روحی شما را خوب می کند.

نور پردازی مناسب و زیبا می تواند زیبایی محیط اطراف شما را دو چندان نماید و همچنین شما می توانید با استفاده از یک نورپردازی زیبا و مناسب محیط ساده خود را شیک و مدرن جلوه نمایید. لامپ ال ای دی یکی از انواع لامپ هایی می باشد که امروزه از آن هم در محیط های خانه و کاری و هم در فضاهای شهری استفاده می شود. همانگونه که می دانید این لامپ ها نور خود را از طریق دیودها تولید می نمایند و حرارت کمی نیز ایجاد می کنند. با توجه به اینکه طول عمر بالا و قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به سایر لامپ ها دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 انواع لامپ ال ای دی 

در این قسمت به بررسی ی ال ای دی می پردازیم که هر کدام در وات و مدل های گسترده ای تولید و عرضه می شوند. 

جهت دریافت خدمات و محصولات چراغ خطی، پروفیل لاین نوری، استریپ لایت و منبع تغذیه سوئیچینگ و…. با شماره 09125154531 در ارتباط باشید.

انواع لامپ ال ای دی سقفی:

لامپ ها را معمولا بر روی دیوار یا سقف مورد استفاده قرار می دهند. لامپ ال ای دی سقفی یکی از پرمصرف ترین انواع ال ای دی می باشد. لامپ ال ای دی سقفی شامل تمامی ال ای دی هایی است که می توان بر روی سقف از آنها استفاه نمود. 

لامپ ال ای دی مهتابی LED کم مصرف و لامپ فلورسنت:

لامپ های فلورسنت یکی از پرکاربردترین انواع لامپ های ال ای دی هستند که مصرف انرژی را 70 تا 80 درصد کاهش داده اند. قیمت لامپ ال ای دی کم مصرف بسیار مناسب است از این رو خرید لامپ های ال ای دی LED برای تمامی افراد و همچنین استفاده در هر مکانی امکان پذیر است. توجه داشته باشید که در فرایند ساخت لامپ فلورسنت از بخارجیوه استفاده می شود و در صورت شکسته شدن این لامپ،  باید آن را به سرعت از محیط زندگی خود دور کنید. در مقابل کاملا بی خطر هستند و از کیفیت نور بالا و مصرف انرژی پایینی برخوردارند. 

لامپ LED فیلامنتی: 

این نوع از لامپ ها در دو مدل مختلف ارائه شده اند که از جمله آنها می توان به لامپ ال ای دی فیلامنتی با سرپیچ شمعی E14 و فیلامنتی با سرپیچ معمولی E27 اشاره نمود که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های را تهیه نمایید. شدت نور لامپ های فیلامتی همانند لامپ های رشته ای می باشد و در مقایسه با لامپ های ال ای دی LED معمولی گرمای کمتری ایجاد می کنند.

این لامپ ها در عین حال که نوری مشابه لامپ های رشته ای دارند و از شدت نور بالایی برخوردار هستند، بر خلاف ظاهر پرمصرفی که دارند، دارای مصرف انرژی بسیار پایینی می باشند و گرمای کمتری هم نسبت به لامپ های ال ای دی ایجاد می نمایند. از لامپ فیلامنتی می توان در لوستر هایی که دارای کلاهک هستند استفاده نمود. این لامپ ها را می توان جایگزین هالوژن های قدیمی نمود.

لامپ LED :

این نوع از لامپ ها یکی از کم مصرف ترین  و با دوام ترین انواع لامپ ها محسوب می شوند. شما می توانید با استفاده از این لامپ ها محیط های بزرگ خود را با مصرف برق کمتر روشن نمایید. عمر لامپ های ال ای دی به صورت میانگین 25000 ساعت می باشد و این لامپ ها نور ماورای بنفش و یا مادون قرمز، از خود ساطع نمی کنند. 

لامپ ال ای دی SMD : 

اگر قصد یک نورپردازی بسیار زیبا و کم هزینه را دارید به شما پیشنهاد می دهیم از لامپ های SMD استفاده نمایید. این نوع از لامپ ها از تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به لامپ های ال ای دی برخوردار می باشند و برای نور پردازی محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.  

لامپ FPL:

این نوع از لامپ های ال ای دی سازگاری بالایی با محیط زیست دارند و نسبت با سایر لامپ ها از کارایی بالاتری برخوردار هستند. حداقل عمر لامپ های FPL هشت هزار ساعت می باشد. این لامپ ها به صورت آنی روشن می شوند.

لامپ LED UV :

این نوع از لامپ ها دارای اشعه ماورا بنفش هستند از این رو اغلب از این لامپ ها در تجهیزات پزشکی استفاده می شود. 

لامپ ال ای دی سوزنی : 

این لامپ ها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند علت نام گذاری این لامپ ها نیز ابعاد بسیار کوچک آنها می باشد. لامپ های سوزنی دارای نور طبیعی هستند و حدود 100 ساعت عمر می کنند.

لامپ ال ای دی هالوژن : 

نوع پیشرفته و تغییر یافته لامپ های رشته ای هستند. این نوع از لامپ ها از گاز های فشرده و عناصری همانند برم و ید ساخته می شوند. همچنین نور مناسبی را برای روشن کردن فضا ایجاد می نمایند.

لامپ گازی :

یا لامپ تخلیه الکتریکی از دسته لامپ هایی هستند که نوردهی و عمر بالایی دارند.

لامپ ال ای دی هوشمند: 

لامپ های ال ای دی هوشمند در مقایسه با سایر لامپ ها دارای امکانات بیشتری می باشند. همچنین قیمت بیشتری نیز نسبت به سایر نمونه ها دارند. این نوع از لامپ ها اگر ضربه نخورند عمر بسیار بالایی دارند و معمولا قابلیت تغییر رنگ دارند. 

ساختمان | نورپردازی

ویژگی های لامپ های led:

یک لامپ ال ای دی به سرعت می تواند نور تولید نماید. به عبارت دیگر زمانی که آن را روشن می نمایید، نور را سریعا پخش می کند. از طرف دیگر باید بدانید که مصرف انرژی برق این لامپ ها بسیار کم است. از همین رو برای چراغانی نمای ساختمان ها گزینه مقرون به صرفه ای می باشند. امروزه در داخل ساختمان ها نیز از آنها استفاده می شود. زیرا نور زیادی تولید می نمایند اما مصرف برق آنها در حد میلی وات است. طول عمر این لامپ ها نیز بسیار زیاد است و به همین دلیل یک گزینه مقرون به صرفه محسوب می شوند.

مزایای استفاده از لامپ ال ای دی:

لامپ ال ای دی در قیاس با لامپ های سنتی دارای مزیت های زیادی می باشد. از همین رو بسیاری از افراد آن را به عنوان یک تکنولوژی جالب روشنایی می شناسند. برخی از این مزیت ها در زیر بیان شده است:

بازدهی نوری خوبی دارند:

بازده نوری لامپ ال ای دی بین 74 تا 120 لومن بر وات می باشد که این مورد چندین برابر لامپ معمولی است. در قیاس با سایر لامپ ها چون متال هالیدها،  کم مصرف ها و لامپ های بخار جیوه نیز لامپ led بازدهی بهتری دارد. در نظر داشته باشید که لامپ های فوق به هیچ وجه نورهای فرابنفش یا مادون قرمز که برای بدن مضر هستند، تولید نمی کنند.

لامپ ال ای دی پاسخ سریع می دهد:

زمانی که ولتاژ به این لامپ ها برسد، سریعا روشن می شوند. در واقع این موارد مثل لامپ های متال هالید نیستند که برای روشن شدن به 5 دقیقه زمان نیاز دارند. از همین رو به محض روشن نمودن لامپ های led در سریع ترین زمان ممکن به شما نور قوی و زیادی ارائه می دهند.

قابلیت تنظیم شدت نور دارند:

در لامپ های فوق شما می توانید میزان ولتاژ ورودی را تغییر دهید. با این کار میزان نور لامپ ها نیز تغییر می نماید. در اکثر میکروکنترلر ها از این مورد استفاده می شود.

تنظیم زاویه تابش در لامپ های led ممکن می باشد:

در نظر داشته باشید که نور در لامپ ال ای دی نمی تواند از زوایای مختلف بتابد. اما شما می توانید به کمک لنزهای خاص، زاویه تابش را تغییر دهید. در این صورت می توانید اشعه های ساطع شده از لامپ را کنترل نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که سایر لامپ های موجود در بازار پس از مدتی دچار افت شدت نور می شوند. اما این لامپ ها به هیچ وجه شدت نورشان تغییر نمی کند.

مشاهده وبسایت رسمی linea light 

دکمه بازگشت به بالا