انهدام باند ۱۶ نفره قمار و شرط‌بندی با گردش مالی هزار میلیارد ریالی

سردار وحید مجید در تشریح این خبر اعلام کرد: با اقدام عملیاتی، اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان سایبری در مجموعه پلیس فتا مازندران، تمامی اعضای این باند قماربازی اینترنتی به تعداد 108 نفر و 16 متهم اصلی شناسایی شدند. شهرستان های استان مازندران و با کسب مجوز قضایی برای احضار یا دستگیری پلیس.

وی با اشاره به مسدود شدن 100 کارت بانکی اجاره ای مشمول چرخه پولشویی توسط متهمان، گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد تمامی اعضای دستگیر شده به صورت باندی سازماندهی و شبکه ای برای اخذ کارت های بانکی ایجاد کردند. . و با ایجاد صفحات زیادی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با تبلیغات جعلی و فریب کاربران به خصوص جوانان، فعالیت های قمار آنلاین را آغاز می کنند.

این مقام ارشد سایبری افزود: کارشناسان گردش مالی کلاهبرداری را بالغ بر هزار میلیارد ریال معادل یکصد میلیارد تومان برآورد کرده اند.

وی بیان کرد: با تعامل و همکاری پلیس فتا، محاکم قضایی و بانک مرکزی خوشبختانه شاهد کاهش تخلفات و جرایم در حوزه شرط بندی و قمار و با اجرای عملیاتی بوده ایم. طرح. ، نظارت پیش دستی و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری موقعیتی به طور جدی.

رئیس پلیس سایبری کشور در خصوص مجرمانه بودن سایت گفت: در صورت برنده شدن یکی از اعضا هیچ تضمینی برای دریافت جایزه یا پول وجود ندارد، در بسیاری از موارد مدیر سایت حساب افراد را مسدود می کند و پس از آن کاربر کاربر ندارد. دسترسی داشته باشید. . در حسابش نیست و تمام سرمایه اش را به راحتی از دست می دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار وحید مجید ضمن بیان اینکه مخاطبان و اغفال کنندگان از این روند جنایتکارانه اکثرا جوانان کشور هستند از شهروندان خواست توصیه های پلیس فتا را جدی بگیرند و همیشه باشند. ترفندهای کلاهبرداران و سودجویان را مشاهده و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت های سایبری به شماره 096380 یا سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ira اطلاع دهند.

بیشتر بخوانید:

مرگ کودک 6 ساله در این بیمارستان؛ 4 نفر دستگیر شدند

47236

دکمه بازگشت به بالا