اقتصادی

امکان رصد پروژه‌های بافت فرسوده/ نوسازی رشد کرده است

امروز در هشتمین جلسه شورای عالی مسکن تشکیل ستاد بازآفرینی پایدار شهری به تصویب اعضا رسید و رئیس جمهور به استانداران دستور داد تا روند نوسازی بافت های آسیب دیده تسریع شود.

به گزارش میجیک، دولت سیزدهم به طور متوسط ​​سالانه یک میلیون واحد مسکونی در نظر دارد و بخشی از این طرح در بافت های ناکارآمد و فرسوده انجام می شود. بنابراین نظارت و پایش وضعیت پروژه در منطقه هدف احیا ضروری است.

در همین راستا از حدود یک ماه گذشته پرتال ستاد بازآفرینی شهری پایدار توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران با هدف ثبت و رصد پروژه‌های نوسازی و تعمیر بافت‌های فرسوده ایجاد شده است. این پورتالی است که آخرین وضعیت پروژه بازسازی بافت آسیب دیده فعلی را نشان می دهد به تصویب اعضای شورای عالی مسکن رسید.

شهرداری های کشور برای ثبت اطلاعاتی مانند صدور مجوز بافت های فرسوده به پورتال ستاد بازآفرینی پایدار شهری دسترسی دارند.

ادامه مطلب

به گفته محمد آیینی، مدیرعامل شرکت نوسازی شهری ایران، 110 هزار واحد در محدوده هدف بازآفرینی شهری ساخته شده و اجرای 200 هزار واحد در سال جاری هدف گذاری شده است. تعداد 5000 واحد چند روز دیگر راه اندازی شد و تا پایان امسال 30000 واحد افتتاح می شود.

به منظور تسریع در روند نوسازی و بهسازی اقداماتی از جمله پرداخت تسهیلات 550 میلیون تومانی و اعطای بسته های تشویقی اجرا شد. یکی از موارد بسته تشویقی یک تا دو طبقه تراکم اضافی را فراهم می کند. آمار نشان می دهد که این مشوق ها در تشویق به تجدید شبکه موثر هستند. بنابراین پس از ارائه این بسته، از اواسط سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه امسال، تعداد پروانه های ساختمانی در تهران 80 درصد افزایش یافت.

سید ابراهیم رئیسی در هشتمین جلسه شورای عالی مسکن در دولت سیزدهم بر تسریع در اعطای تسهیلات برای پروژه های ساخت مسکن و الزام استانداران به تسریع در نوسازی ساختمان های آسیب دیده تاکید کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا