مطالب میجیک

اقدامات دولت شهید رئیسی در حوزه کارآفرینی زنان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در شرایط بحران اقتصادی جهانی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته با معضل بیکاری شدید دست و پنجه نرم می کنند، دولت سیزدهم در منظر پوپولیسم و ​​خدمتگزاری به فکر اشتغال است.

اهمیت رویکرد دولت در این امر ناشی از دو الزام (پایدار) و (خانواده محور) کسب و کار است. زیرا در طراحی شبکه کسب و کار خانواده محور پایدار، جویندگان کار ضمن دریافت آموزش ها و حمایت های لازم، حداقل برای مدتی وارد پروژه های پایدار می شوند. چهار سال توسط کارآفرین تضمین و ارسال می شود.

از سوی دیگر، زنانی که در این شبکه فعالیت می کنند، کار خود را به صورت انعطاف پذیر انجام می دهند و ضمن حفظ حضور خود در خانه و ایفای نقش خانواده محور، امکان استفاده از توانایی های سایر اعضای خانواده را نیز دارند.

در این شبکه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک که ارزش افزوده ایجاد می کنند از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید استفاده می کنند و زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست، دختران خوداشتغال و فارغ التحصیلان جویای کار به عنوان هدف جامعه در رتبه 239 قرار دارند. .

همچنین بیش از هفت هزار نفر با استفاده از اعتبارات مصوب سفر استانی در گروه هدف زنان کارآفرین و جویای کار آموزش مشاغل خانگی را دیدند.

در بخشی دیگر از این شبکه، طرح های توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و حمایت از زنان کارآفرین برای زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد بالای 45 سال در 209 مدرسه انجام می شود که منجر به آموزش بیش از 4500 نفر شد. مردم.

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مسیر اشتغال زنان برای گروه هدف زنان سرپرست خانوار، خوداشتغال، بهبودیافتگان از اعتیاد و معلولیت در 15 دسته منجر به ایجاد بیش از چهارصد شغل شد.

حمایت از تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی زنان با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ایجاد فرصت های شغلی برای زنان سرپرست خانوار.

همکاری با وزارت در ایجاد و توسعه شرکت های تعاونی زنان نظر قدرت همچنین در رتبه 34 گنه این منجر به ایجاد فرصت های شغلی برای این گروه هدف می شود.

استفاده از ظرفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در قالب وقوع کار، مهارت آموزی دانش آموزان دختر از دیگر دستاوردهای این شبکه است.

همچنین همکاری با وزارت جهاد کشاورزی در راستای آموزش تولید محصولات سالم و ایجاد پارک های سلامت با تاکید بر توانمندسازی جوامع محلی با بیش از هجده هزار نفر ساعت آموزش برای بانوان خاتمه یافت. در گروه هدف .

دکمه بازگشت به بالا