اقتصادی

افزایش چشمگیر پاداش معرفی مراکز غیر مجاز رمز ارز

مدیرعامل شرکت توانیر از افزایش قابل توجه پاداش شناسایی و معرفی تولیدکنندگان غیرقانونی ارزهای دیجیتال در کشور خبر داد.

به گزارش میجیک، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه شناسایی و شناسایی متخلفان غیرمجاز مراکز تولید ارزهای رمزنگاری شده توسط اشخاص حقیقی، نهادهای قانونی و امنیتی و نیروی انتظامی منوط به دریافت پاداش و حق کشف است که از 31 اردیبهشت ماه اجرایی شده است، گفت: امسال.

وی ضمن هشدار به عوامل مراکز غیرمجاز گفت: پاداش معرفی مراکز غیرمجاز معدن در دو مرحله پرداخت می شود و اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند موارد مشکوک را در سایت توانیر به نشانی www.tavanir.org.ir و در آن گزارش گزارش دهند. . بخش ثبت ارز دیجیتال نامعتبر است.

با اشاره به افزایش دو برابری سقف پاداش کشف معدنچیان غیرمجاز در دستگاه دولتی، تصریح کرد: مرحله اول پاداش شامل یک میلیون تومان جایزه برای معرفی هر دستگاه استخراج غیرمجاز تا سقف 25 میلیون تومان است. برای معرفی مراکز خصوصی غیرمجاز و تا سقف 50 میلیون تومان برای معرفی معدنچیان غیرمجاز در مراکز دولتی و غیردولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنند در نظر گرفته شده و ظرف 15 روز هزینه عامل شناسایی را پرداخت خواهند کرد.

رجبی مشهدی قسمت دوم پاداش را با توجه به مدت و میزان استفاده غیرقانونی از برق در مرکز ارزهای رمزنگاری غیرقانونی محاسبه کرد و گفت: بیش از یک سوم این قسمت از پاداش در طول دوره به عامل شناسایی تعلق می گیرد. 40 روز و مابقی به ضابطان اجرائی و مقامات قضایی.

وی توضیح داد: تا قبل از اعلام نسخه جدید، سقف پاداش برای معرفی مراکز غیرمجاز ارزهای دیجیتال 10 میلیون تومان بود که تنها بر اساس مدت زمان و میزان مصرف انرژی غیرمجاز محاسبه و پرداخت می شد و پاداش در سطوح بود. 1.5 درصد قیمت هر کیلووات ساعت برق مصرفی محاسبه می شود و اکنون این ضریب به 3 درصد افزایش یافته و علاوه بر پاداش های مربوط به تعداد معدنچیان پیدا شده پرداخت می شود.

مدیرعامل توانیر حفظ محرمانگی و هویت خبرنگاران مرکزی غیرمجاز را از الزامات مورد تاکید در این بخشنامه عنوان کرد و افزود: معرفی معدنچیان غیرمجاز علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده و اتلاف انرژی از آسیب به برق جلوگیری می کند. تجهیزات شبکه و تجهیزات الکتریکی از مشتریان کند بوده و نقش مهمی در جلوگیری از خاموشی و ارائه برق مطمئن و پایدار به مصرف کنندگان به ویژه در شرایط شبکه بالا ایفا می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا