اقتصادی

افزایش فروش خودروهای برقی فورد

شرکت فورد موتور گزارش داد که فروش خودروهای جدید در ایالات متحده در ماه نوامبر 0.5 درصد کاهش یافته است زیرا این خودروساز در تلاش برای راه اندازی مجدد چندین کارخانه کلیدی پس از اعتصاب طولانی مدت کارگری که بر تولید خودرو تأثیر گذاشته است، می پردازد.

به گزارش میجیک، فروش خودروهای برقی فورد مانند پیکاپ لایتنینگ F-150 و موستانگ ماخ ای با 43.2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 8958 دستگاه رسید.

فورد در اواخر اکتبر با UAW به توافق رسید و به یک اعتصاب چند ماهه پایان داد که این شرکت اعلام کرد 1.7 میلیارد دلار هزینه دارد.

فروش در ماه اکتبر نیز برای فورد 5.3 درصد کاهش یافت. فورد در ماه نوامبر اعلام کرد که تمام کارخانه های آسیب دیده دوباره راه اندازی شده اند.

فروش کامیون های فورد در ماه نوامبر با 2.8 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 78971 دستگاه رسید، در حالی که فروش خودروهای هیبریدی با افزایش 75.2 درصدی به 12108 دستگاه رسید.

مجموع فروش این شرکت در این ماه 145 هزار و 559 دستگاه در مقایسه با 146 هزار و 364 دستگاه گزارش شده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا