اقتصادی

اختیارات جهادکشاورزی در روستاها به مردم سپرده می‌شود

میجیک/مازندران استاندار مازندران گفت: قدرت جهاد کشاورزی در روستاها را به مردم آموزش می دهیم و جهاد کشاورزی در شهرستان های استان فقط وظیفه نظارت را دارد.

سید محمود حسینی پور در بازدید شهرستانی از آمل به طور کلی در دشت سرآمل افزود: این اقدام تصمیم بر این شد تا بسیاری از بروکراسی های اداری برای تقویت سیاست تولید و ایجاد انگیزه برای جوانان حذف شود. دهکده.

وی افزود: بر اساس اعتقاد برخی مدیران دستگاه های اجرایی، هرجا به صورت اداری وارد فرآیند کار می شویم و کار را از دست مردم خارج می کنیم، کار به درستی انجام نمی شود و انجام نشده باقی می ماند.

استاندار مازندران نیز با تایید اینکه بسیاری از اهالی از بافت روستایی گلایه داشتند و انتظار انجام برخی اصلاحات و سخت گیری ها را داشتند، گفت: انتظار می رود این روند در روستا کاهش یابد تا بچه های روستا به روستا برگردند. با انگیزه بیشتری برای تولید

حسینی پور افزود: هرکس بخواهد در روستای آمل خانه بسازد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا سقف 350 میلیون تومان با 5 درصد یارانه برای متقاضیان در روستا پرداخت می کند.

وی ادامه داد: در حوزه راه های روستایی نیز ستاد مدیریت بحران باید مهندسی شود تا از سیلاب جلوگیری شود و برخی پل ها را نیز هدف گذاری کرده ایم و توسعه برق رسانی نیز در برنامه است.

استاندار مازندران با بیان اینکه توسعه برق روستاها در برنامه کاری است، گفت: در این راستا اولین قرارداد توسعه برق با چین در این دولت با قیمت 9 هزار و 300 میلیارد تومان اجرا شده است.

حسینی پور افزود: در این سفر حدود هزار و 400 روستا از نزدیک بازدید شد که برای آشنایی بیشتر با این روستاها سفر شهرستانی را اواخر امسال تکمیل می کنیم.

وی با تاکید بر بهره وری روستا گفت: این کار به صورت سنتی قابل انجام نیست و با ایجاد شهرک صنعتی و مزرعه صنعتی باید یک شرکت تعاونی در قالب شرکت تعاونی ایجاد کرد تا واحد مزرعه صنعتی می تواند باشد. تبدیل به یک مقصد گردشگری شود.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: کار خوب و ارزشمندی که در دولت انجام شده است و این بستگی به اقتدار و توان شما دارد و اقتدار و قدرت مردم ما در انتخابات تبلور خواهد یافت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا