اقتصادی

احیای خط تولید محصولات خودروساز ایرانی در ونزوئلا با حضور رئیسی

آفتاب نیوز:

خبرگزاری میجیک نوشت: رئیس جمهور در دومین روز از سفر رسمی خود به ونزوئلا خط تولید دو خودروساز ایرانی را که پس از سال ها در ونزوئلا احیا شده است افتتاح کرد.

در نمایشگاهی که به همین منظور برگزار شده است، بخشی از محصولات دو شرکت «تراکتورسازی وان ایران» و «سایپا» که پس از سال‌ها خطوط تولید و صادرات را در ونزوئلا راه‌اندازی کرده‌اند، به نمایش گذاشته شده است.

ظرفیت تولید کارخانه تراکتورسازی ایران در ونزوئلا 1200 تراکتور در سال است و هزاران کشاورز ونزوئلایی برای دریافت محصولات این شرکت صف کشیده اند.

رئیس جمهور در بازدید از این نمایشگاه دستور راه اندازی مجدد کارخانه تراکتورسازی پس از 9 سال تعطیلی و کارخانه خودروسازی پس از 7 سال تعطیلی را صادر کرد. کارخانه تراکتورسازی و همچنین کارخانه خودروسازی که در دهه 80 با مشارکت شرکت های ایرانی و ونزوئلا تأسیس شد، در دولت های یازدهم و دوازدهم تعطیل شد و اخیراً با رفع موانع احیا شده است.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا