مطالب عمومی

احداث خیابان داخل عرصه «کوشک تاریخی عزت آباد» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسئولان شهر تاریخی ابرکوه در استان یزد شروع به جاده سازی و جدول کشی وسط میدان کردند. کوش تاریخ عزت آباد محترم بوده است به این معنا که. دخل و تصرف در عرصه آثار تاریخی کوش کوه فوق العاده چه زمانی این بنای تاریخی در فهرست میراث ملی ثبت شده و حریم خصوصی آن به تایید کمیته حریم سازمان میراث فرهنگی رسیده است.

راه سازی در

اکنون چندین سال از ابلاغ این موضوع توسط وزیری که در آن زمان به استانداری و اداره کل میراث فرهنگی استان یزد رفته بود می گذرد اما تاکنون اقدام اساسی صورت نگرفته است. جاده ای که ساخته می شود مسدود نیست یا جاده ای که در داخل عرصه عمومی نیمه ساخته شده است حمل قبلا، پیش از این

راه سازی در

دو سال از ابلاغیه اداره کل میراث فرهنگی استان مبنی بر حذف جاده از محدوده احداث، مرمت و بازسازی قسمت تخریب شده و ارائه طرح سازمانی به تصویب وزارت می گذرد، اما در اینجا بار اقدامی صورت نگرفت.

سال گذشته دوستداران میراث فرهنگی در نامه ای به ضرغامی وزیر میراث فرهنگی اعلام کردند که این عرصه کوش در پنج سال گذشته چندین بار به بهانه راهسازی و بلوارسازی و به دستور برخی از مسئولان شهری و استانی وقت مورد حمله قرار گرفت و بخشی از حصار توسط عده ای تخریب شد اما با اعتراض و پیگیری مستمر. ، عملیات ساخت و ساز غیرقانونی ادامه یافت.

اکنون در اقدامی جدیدتر، این خودرو برای راهسازی احیا شده است به این معنا که همین طور بدون توجه به پیگیری های فراوان، ثبت ملی ساختمان و ابلاغ بازسازی کوش عزت آباد اما در این همه سال مرمت کوش به دلیل کمبود بودجه به تاخیر افتاده است.

دکمه بازگشت به بالا