مطالب عمومی

آموزه های دینی و قرآنی در مدارس جدی گرفته شود

تربیت دینی و قرآن باید در مدارس جدی گرفته شود

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: توجه به آموزه های دینی و قرآنی در مدرسه باعث تقویت روحیه معنوی دانش آموزان و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی میجیک از قزوین; ابوالحسن کبیری شامگاه شورای آموزش و پرورش استان قزوین که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش نقش موثری در تقویت باورهای دینی دانش آموزان دارد و باید به مقوله آموزش و پرورش توجه بیشتری شود تا از بین برود. شکاف در این زمینه

کبیری گفت: تعطیلی مدارس به دلیل ویروس کرونا امکان آموزش را به صورت مجازی فراهم کرده است که آسیب های زیادی به آموزش و پرورش وارد کرده است.

نمایندگان سیاسی امنیتی استانداری قزوین هشدار دادند: ادامه تعطیلی به دلیل اتفاقات جدید می تواند به وضعیت تحصیلی دانش آموزان نیز لطمه بزند بنابراین باید با برنامه ریزی و برنامه ریزی این آسیب را متعادل کنیم.

وی توجه به آموزش قرآن را مهم دانست و افزود: آموزش دینی و قرآنی بسیار باز است و اگر این موضوع در مدارس جدی گرفته شود نتایج خوبی خواهیم گرفت.

کبیری افزود: اگر تعداد دارالقرآن محله خود را افزایش دهیم و خانواده ها بتوانند فرزندان خود را به راحتی به این مکان مذهبی بفرستند، می توانیم تربیت دینی را تقویت کنیم.

در ادامه ابوالفضل ابراهیمی نماینده سوادآموزی استان گفت: بیش از 99 درصد از جمعیت 10 تا 49 ساله سنتی استان باسواد هستند و در این زمینه در رتبه چهارم کشور قرار داریم.

ابراهیمی فلاح افزود: برای رفع بی سوادی در استان همه دستگاه ها باید کمک کنند تا جلوی این پدیده در استان گرفته شود.

وی گفت: برای جمع آوری آمار دقیق بی سوادی به ویژه در روستاها انتظار داریم با همکاری شهروندان و بخشداران بانک اطلاعات دقیقی از میزان بی سوادی در استان تهیه شود.

معاون سوادآموزی استان قزوین تصریح کرد: 900 دانش آموز موفق به تحصیل در استان شناسایی شده اند و نیازمند برنامه ریزی آموزشی هستیم.

ابراهیمی فلاح گفت: با مشارکت دستگاه های اجرایی ذیربط می توانیم ضمن جمع آوری مشخصات دقیق افراد بی سواد و بی سواد استان، زمینه را برای افزایش انگیزه سوادآموزان برای شرکت در دوره های سوادآموزی فراهم کنیم.

این مسئول تصریح کرد: مشکل حضور دانش آموزان باسواد مناطق دوردست و صعب العبور در کلاس های سوادآموزی مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

بر اساس نتایج 0 به نفع انتخاب کنید و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا