مطالب میجیک

آغاز اردوی سوم تیم ملی هندبال زنان از سوم آبان/فخری: در قهرمانی آسیا گروه سختی داریم

مربی تیم ملی هندبال بانوان گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا گروه سختی داریم اما امیدواریم اتفاق خوبی داشته باشیم.

به گزارش میجیک، نخستین اردوی تیم ملی هندبال بانوان از 13 مهرماه با حضور 31 بازیکن در باشگاه سنگ آهن بافق یزد آغاز شد. سومین اردوی تیم ملی با دعوت از 22 بازیکن در بافق یزد آغاز می شود.

نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان 2023 از 3 تا 13 آذرماه به میزبانی اینچئون کره جنوبی آغاز می شود. تیم ملی ایران با کره جنوبی، هند، استرالیا و ازبکستان همگروه است. در این مسابقات 5 سهمیه جهانی توزیع می شود.

تیم ملی هندبال بانوان ایران با کسب عنوان چهارمی در دور قبلی این مسابقات به مقام قهرمانی جهان دست یافت. البته پیش از این فدراسیون هندبال اعلام کرده بود که این تیم را به دلیل مشکلات مالی به مسابقات اعزام نمی کند. تیم ملی هندبال بانوان ایران با حمایت باشگاه بافق یزد به مسابقات قهرمانی بانوان آسیا در کره جنوبی اعزام می شود.

مریم فخری در گفت وگو با میجیک. وی در خصوص وضعیت آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان گفت: تیم در شرایط خوبی قرار دارد و تمرینات از اواسط مهرماه آغاز شده است. روز چهارشنبه دومین اردو در بافق به پایان رسید و بازیکنان به شهر خود بازگشتند. او چند روز استراحت خواهد کرد و اردوی سوم از 12 آبان در بافاق آغاز می شود.

وی در ادامه گفت: 25 بازیکن به اردوی دوم دعوت شدند. البته چند بازیکن ما که در جام باشگاه های آسیا در تیم سپاهان حضور داشتند، به تازگی به این تیم اضافه شدند. اردوی سوم را با 22 بازیکن آغاز می کنیم و ساختار اصلی تیم تقریبا بسته خواهد بود. با همان افرادی که مدام در بافق بودند کمپ را ادامه دادیم. برای آخرین اردو قبل از اعزام در تهران خواهیم بود.

مربی تیم ملی هندبال بانوان درباره حریفان تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: گروه سختی داریم اما تمرینات را شروع کرده ایم و امیدواریم عملکرد خوبی داشته باشیم. کره جنوبی، ازبکستان، هند و استرالیا رقبای ما در مراحل اولیه هستند. تیم ملی ایران در آخرین دیدار مقابل سه تیم کره، استرالیا و ازبکستان شکست خورد. ما به کره می رویم تا بهترین نمایش را داشته باشیم.

فخری درباره خوش بینی خود به کسب سهمیه قهرمانی جهان گفت: برای آماده سازی تیم وقت نداریم. پنج تیم سهمیه جهانی گرفتند، ما هم سهمیه گرفتیم. ما ناامید نشدیم. تیم در حال تمرین است و امیدواریم به سهمیه خود برسیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا