مطالب میجیک

آب آشامیدنی حاوی فلوراید برای جنین مادر خطرناک است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین به نقل از مدیسون خالص، “اشلی مالین، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار همهگیرشناسی در دانشگاه فلوریدا، گفت: “یافته های ما قابل توجه است، زیرا زنان در این مطالعه در معرض سطوح بسیار پایین فلوراید بودند.”

با این حال، کسی صحبت نکرد فلورایداسیون آب آشامیدنی باید قطع شود.

مالین گفت: «افراد باردار باید آب تصفیه شده بنوشند.

شهرداری ها در ایالات متحده در دهه 1940 شروع به افزودن فلوراید به منابع آب خود کردند زیرا اثربخشی آن در جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان اثبات شده بود. امروزه حدود سه چهارم آمریکایی ها در آب لوله کشی خود فلوراید دارند.

مالین و همکارانش گفتند، با این حال، یک مطالعه جدید نشان می دهد که نوشیدن آب حاوی فلوراید در دوران بارداری می تواند بر جنین تأثیر بگذارد.

مطالعه جدید شامل 229 جفت مادر و کودک بود. ادرار هر مادر در سه ماهه سوم بارداری برای اندازه گیری خواهش كردن سطوح فلوراید نمونه برداری می شود.

هنگامی که دختران 3 ساله بودند، هر کدام با استفاده از چک لیست رفتار پیش دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفتند. چک لیست ها بر اساس گزارش های والدین از عملکرد اجتماعی و عاطفی کودک است.

گروه مالین دریافتند کودکانی که در داخل رحم در معرض 0.68 میلی گرم در لیتر فلوراید قرار می گیرند، 1.83 برابر بیشتر در معرض مشکلات رفتاری هستند.

به طور خاص، این مشکلات شامل شکایات فیزیکی مانند سردرد و معده درد یا مشکلاتی مانند واکنش عاطفی، اضطراب و علائم مرتبط است. اوتیسم مرتبط شوند

تیم مالین افزود: “این مطالعه ارتباطی بین قرار گرفتن در معرض فلوراید جنین و سایر مشکلات رفتاری مانند مشکلات توجه یا پرخاشگری پیدا نکرد.”

محققان خاطرنشان می کنند که در حال حاضر هیچ دستورالعملی برای زنان در مورد پرهیز یا عدم اجتناب از فلوراید در دوران بارداری وجود ندارد.

مالین ادامه داد: خوردن فلوراید هیچ فایده ای برای جنین ندارد، با این حال، اکنون برخی مطالعات نشان می دهد که در آن زمان خطر قابل توجهی برای مغز در حال رشد وجود دارد.

تیم او تحقیقات آینده را در مورد چگونگی تأثیر قرار گرفتن در معرض فلوراید در دوران نوزادی بر روی مغز در حال رشد، همراه با بررسی تغییرات منطقه ای در قرار گرفتن در معرض فلوراید و اثرات آن، برنامه ریزی می کند. کم اهمیت او انجام داد.

دکمه بازگشت به بالا